German Jumping Derby 2022: Fenomenalne zwycięstwo Cassandry Orschel (POL)!

Data publikacji: 2022-05-30
Cassandra Orschel (POL) & Dacara E (Cancara x Caretino), fot. Stefan Lafrentz/Deutsches Spring- und Dressur Derby
Cassandra Orschel (POL) & Dacara E (Cancara x Caretino)


Po 47 latach oczekiwania wreszcie zwyciężyła tu amazonka, a w dodatku… reprezentantka Polski! Mowa o Cassandrze Orschel (POL), która w spektakularny sposób wywalczyła 1. miejsce w prestiżowym konkursie German Jumping Derby, rozegranym w ramach zmagań Deutsches Spring- und Dressur Derby (25-29 maja, program objął też zawody
LGCTGCL) na terenie hamburskiego kompleksu sportowego Derby-Park Klein Flottbek. Ta wygrana już zapisała się na kartach historii światowego jeździectwa! 


Zawody German Jumping Derby słyną z wysokiego poziomu i nietypowych przeszkódDo 91. odsłony German Jumping Derby (CSI4*, 155 cm) przystąpiło 28 par, ale do decydującej części konkursu dostały się już tylko 4 duety – tylko jeden z nich zaprezentował bezbłędny przejazd w rozgrywce, co ostatecznie przełożyło się na wygraną, którą od razu okrzyknięto mianem historycznej. Cassandra Orschel (POL) & 11-letnia klacz Dacara E (Cancara – Virginia E/Caretino) były wręcz bezkonkurencyjne, a koniecznie trzeba dodać, że zawody German Jumping Derby są uznawane za jedne z najważniejszych i najtrudniejszych europejskich zmagań w skokach przez przeszkody. Zwycięstwa kobiet są tutaj rzadkością – do tej pory znalezienie się na najwyższym stopniu podium świętowały: Irmgard from Opel (1934), Käthe Schmidt-Metzger (1949), Marion Mould (1970) i Caroline Bradley (1975) – dlatego wygrana Cassandry Orschel ma tak naprawdę podwójne znaczenie. Warto dodać, że amazonka urodziła się w Niemczech, lecz polskie pochodzenie (jej mama jest Polką) skłoniło ją do zmiany barw na na biało-czerwone. Wracając do wyników konkursu German Jumping Derby, na 2. miejscu znaleźli się Frederic Tillmann (GER) & 8-letni wałach Comanche v. (Cellestial – Long Evening/Loredo), natomiast 3. pozycję wywalczyli Andre Thieme (GER) & 14-letni ogier Contadur (Conteros – Komtesse/Kolibi). 


Cassandra Orschel (POL) & Dacara E (Cancara x Caretino) już podczas ceremonii dekoracji GERMAN JUMPING DERBY 2022 

1. Cassandra Orschel (POL) & Dacara E – 4/0; 55,31

2. Frederic Tillmann (GER) & Comanche v. – 4/4; 52,70

3. Andre Thieme (GER) & Contadur – 4/8; 50,08 

4. Sandra Auffarth (GER) & Nupafeed's La Vista – 4/8; 52,29

5. Max-Hilmar Borchert (GER) & Cent-blue – 8 

6. Kai Rüder (GER) & Cross Keys – 8

7. Stefan Jensen (GER) &  Cyrus L – 8

8. Benjamin Wulschner (GER) & Bangkok Girl PP – 12

9. Jan Peters (GER) & Kokolores – 12

10. Gilbert Tillmann (GER) & Hadjib – 12

Wyniki szczegółowe 

Lista startowa 

Plan toru  tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stefan Lafrentz/Deutsches Spring- und Dressur Derby