Women Power Series i Cavaliada z nominacjami do MP Power Awards

Data publikacji: 2022-04-14
Uczestniczki cyklu Women Power Series, fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec
Uczestniczki cyklu gonitw Women Power SeriesMeeting Planner Power Awards®
to coroczny konkurs organizowany przez serwis Meeting Planner, który w roku zostanie przeprowadzony już po raz 10. Wśród nominowanych nie zabrakło projektów związanych z jeździectwem, co jest świetną wiadomością i ma szczególne znaczenie również ze względu na to, że w tym roku organizator otrzymał rekordową liczbę zgłoszeń! Które projekty znalazły się na liście? Służewiecki cykl gonitw Women Power Series oraz zawody Cavaliada Tour!


Reklama cyklu gonitw Women Power SeriesWOMEN POWER SERIES – kat. Projekt CSR Roku (kategoria towarzysząca) 

Cykl Women Power Series powrócił na Tor Wyścigów Konnych Służewiec w 2020 r., kiedy to postanowiono go uwzględnić po wieloletniej przerwie. Do udziału w tych biegach są uprawnione wyłącznie amazonki, natomiast same warunki i dystanse nie odbiegają od pozostałych służewieckich gonitw. Celem Women Power Series jest zaakcentowanie rosnącej roli kobiet w świecie wyścigów, podkreślenie ich odwagi, siły, ambicji i pasji, która – choć jest zdominowana przez mężczyzn – absolutnie nie odbiera im kobiecości. Pierwszą odsłonę tegorocznej edycji Women Power Series będzie można zobaczyć już 11 czerwca (sobota)! 


Migawki z zeszłorocznej Cavaliady w Warszawie (2021)CAVALIADA TOUR – kat. Event Dziesięciolecia Top 10 


Cavaliada Tour to wielkie święto jeździectwa, które w sezonie 2021/2022 przeprowadzono w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie, gdzie każdorazowo odbywały się nie tylko konkursy w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW i powożeniu, ale i np. targi sprzętu jeździeckiego czy pokazy. Celem tych zmagań jest popularyzowanie jeździectwa w Polsce – rozumianego jako sport i formę rekreacji dla każdego – a co warte odnotowania, Cavaliada jest największym cyklem halowych zawodów na poziomie międzynarodowym, który jest oficjalnie wspierany przez  Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).


Jarosław Skrzyczyński (POL) – zwycięzca Cavaliady Tour 2021/2022Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 kwietnia w Scenie Relax (ul. Złota 8, 00-019 Warszawa). Trzymamy kciuki zarówno za cykl Women Power Series, jak i Cavaliadę Tourtekst i opracowanie: equista.pl, fot. TWK Służewiec/Facebook, TWK Służewiec, Katarzyna Lichnowska/kaskal