Klub Sportowy Centurion zmienia właścicielkę i nazwę

Data publikacji: 2022-03-25
Klub Sportowy Centurion zmienia właścicielkę i nazwęWielkie zmiany w mazowieckiej stajni Centurion (ul. Zięby 7, 96-321 Zaręby)! Dominika Kraśko, która założyła ten ośrodek 15 lat temu, potwierdziła, że nową właścicielką obiektu będzie od teraz Karolina Kicińska. Podwarszawski Centurion to marka znana nie tylko w całym kraju, ale też na świecie, dlatego ogłoszenie tej informacji wywołało duże poruszenie w społeczności jeździeckiej. 


Dominika Kraśko-Białek & AresFormalnie Karolina Kicińska będzie właścicielką obiektu od 24 marca, a już niebawem zawita do stajni wraz ze swoimi końmi, a także zawodnikami trenowanymi przez Stanisława Przedpełskiego, utalentowanego i utytułowanego skoczka. Jak wyglądało całe tło tych zmian? Tak przedstawiła to nowa właścicielka: „Od jakiegoś czasu rozglądaliśmy się za miejscem, które zapewni optymalne warunki do treningu naszych zawodników i koni skokowych. Szukaliśmy ośrodka z profesjonalnym zapleczem oraz szybkim i wygodnym dojazdem z Warszawy. Centurion spełnia te wszystkie wymagania, posiadając przy tym niepodważalną i wieloletnią renomę. Wspólnie ze Stanisławem Przedpełskim chcemy tworzyć miejsce, które zadba o dobrostan koni, komfort jeźdźców oraz profesjonalnie szkolenie na każdym poziomie. Już nie możemy się doczekać przeprowadzki”. 


Co istotne, Dominika Kraśko nadal będzie tu trenowała swoich podopiecznych, a jej konie również zostaną na miejscu. Oto wypowiedź dotychczasowej właścicielki: „Klub Sportowy Centurion zakończył sezon 2021 z 5 medalami mistrzostw Polski oraz 9 medalami mistrzostw regionu, nadal będzie niezmiennie funkcjonował i kontynuował rozwój ujeżdżenia na arenie polskiej oraz międzynarodowej. Nasz istniejący od wielu lat ośrodek jest wyjątkowym miejscem, dbającym o dobrostan koni, z nowoczesną infrastrukturą oraz opieką nad końmi sportowymi na najwyższym poziomie. Cieszę się, że przekazujemy go Karolinie, która z pewnością jeszcze go rozwinie. Razem będziemy na co dzień współpracować trenując nasze wyjątkowe konie”. 


Na koniec warto dodać, że nazwę Centurion zmieniono na Equinova 

tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatów: mat. prasowe, fot. Dava Palej Timeless PhotographyCenturion/Facebook