Otwarcie pierwszego szlaku konnego na Ponidziu

Data publikacji: 2021-11-25
Nowy szlak konny na Ponidziu, fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu/Facebook


Nadleśnictwo Pińczów pochwaliło się otwarciem pierwszego szlaku konnego w tej okolicy. Na symbolicznym otwarciu nowej trasy nie zabrakło przedstawicieli okolicznych środowisk jeździeckich i leśników, a sam szlak przetestowała już pierwsza grupa jeźdźców. Zgodnie z zapowiedziami jest to dopiero początek rozwoju tej formy turystyki, która coraz bardziej zyskuje na popularności.  


Otwarcie nowego szlakuPowstanie szlaku jest odpowiedzią na prośby tutejszych środowisk jeździeckich (mowa o m.in. Stadninie Koni Michałów i Klubie Jeździeckim Ponidzie), a jednocześnie także elementem samorządowego projektu „Ponidzie w Siodle”, który skupia różne inicjatywy na rzecz zrównoważonej turystyki regionu. Otwarcie nowego szlaku konnego odbyło się 10 listopada, na miejscu byli obecni m.in. Marek Skomorowski (prezes SK Michałów) i Antoni Chmielarski (prezes Klubu Jeździeckiego Ponidzie), jak również tutejsi samorządowcy i leśnicy. 


Pierwsza przejażdżkaNowo otwarty szlak mierzy 10 km i znajduje się w trójkącie miejscowości Skrzypiów, Michałów i Młodzawy Duże. 

tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: Nadleśnictwo Pińczów, fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu/Facebook