Cavaliada Warszawa 2021: Gwiazdy na Torwarze!

Data publikacji: 2021-11-09
Sameh El Dahan (EGY) & Suma's Zorro, fot. Dava Palej Timeless Photography
Sameh El Dahan (GBR) & Suma’s Zorro (Douglas x Horos XX)Warszawski Centralny Ośrodek Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa) znów ugości szereg gwiazd jeździectwa z różnych zakątków Europy, co jest gwarancją zobaczenia wyjątkowo emocjonującego starcia powożących, dresażystek, skoczków i WKKW-istów! Zmagania odbędą się w dniach 11-14 listopada, a poniżej można znaleźć garść informacji na temat zawodników, którzy wezmą udział w tej najbliższej odsłonie Cavaliady, będącej wielkim otwarciem nowego sezonu wydarzenia. 


Bartłomiej Kwiatek (POL) & Frombork, Aromat, Bazyli oraz PassatPOWOŻENIE

Do Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi zakwalifikowano 5 zawodników. Na starcie nie zabraknie Piotra Mazurka, zwycięzcy poprzedniej odsłony tych zmagań, a ponadto na torze zaprezentują się Krzysztof Szczepaniak i Aleksander Fularczyk, czyli zdobywcy dwóch najwyższych pozycji podczas październikowych zawodów kwalifikacyjnych w Łącku. Pozostałe dwa miejsca należą do Bartłomieja Kwiatka i Tadeusza Andrysa, których organizator zaprosił do udziału poprzez przyznanie im dzikich kart. Wymienieni powożący i ich zespoły luzaków zmierzą się ze sobą w czwartek (11 listopada) oraz sobotę (13 listopada).


Sandra Sysojeva (LTU) & Furst (Florenciano x Furst Piccolo)UJEŻDŻENIE

Lista przyjętych do Cavaliady Dressage Tour obejmuje 8 świetnych dresażystek, które wezmą udział w zmaganiach na poziomie Grand Prix, co jest nowością tegorocznej odsłony cyklu. W cavaliadowej rywalizacji na czworoboku zaprezentuje się bezkonkurencyjna zwyciężczyni ostatniej edycji zawodów, czyli Sandra Sysojeva (LTU), a także jej rodaczka Justina Vanagaitė (LTU), która niedawno wystartowała w Mistrzostwach Europy w Hagen (2021). Litewskie dresażystki nie będą miały łatwego zadania, ponieważ reprezentantki Polski z całą pewnością pokażą swój talent i zaangażowanie! W Warszawie pojawią się także: Ilona Janas (POL) – zwyciężczyni Dressage Cup (2018/2019) i uznana trenerka młodszych pokoleń dresażystów, Aleksandra Szulc (POL) – brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Białym Lesie (2021), Katarzyna Milczarek (POL) – dresażystka z 22 medalami mistrzostw Polski na koncie, a ponadto na liście widnieją również Marta Błażko (POL), Anna-Maria Gawłowska (POL) i Joanna Tragarz (POL). Zmagania na czworoboku odbędą się w piątek (12 listopada) i niedzielę (14 listopada). 


Sameh El Dahan (GBR) & WKD Aimez Moi (Je t'Aime Flamenco x Fleuri du Manoir) w RzymieSKOKI PRZEZ PRZESZKODY

Skokowa część Cavaliady cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizator musiał ograniczyć liczbę przyjętych do 147 zawodników, aby sama rywalizacja została przeprowadzona zgodnie z planem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Do zmagań na poziomie CSI2*W zakwalifikowano 77 skoczków, za to do części CSI1* dopuszczono 70 jeźdźców. Na Torwarze zaprezentuje się m.in. Sameh El Dahan (GBR), zwycięzca np. wyjątkowo trudnego konkursu CN International rozegranego w ramach Rolex Spruce Meadows (2018), a ponadto także Marcel Ewen (LUX) – triumfator zawodów Spring-Derby w Hamburgu, Matas Petraitis (LTU) – obecny mistrz Litwy, Vladimir Beletskiy (RUS) – uczestnik Światowych Igrzysk Jeździeckich (2006, 2014) i częsty gość Cavaliady, Michael Kölz (GER) – zdobywca brązu podczas Mistrzostw Niemiec. Do Warszawy zawitają również zawodnicy, chcący zawalczyć o cenne punkty do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata – w tej grupie znajdą się np.: Andrea Herck (ROU), Zoltán Czékus (HUN), Angel Niagolov (BUL), Aggelos Touloupis (GRE), Andrius Petrovas (LTU) czy Urmas Raag (EST). Oczywiście na miejscu nie zabraknie też reprezentantów Polski, a wśród nich pojawią się m.in.: Wojciech Wojcianiec (POL), Daria Kobiernik (POL), Jarosław Skrzyczyński (POL), Aleksandra Kierznowska (POL), Jan Bobik (POL), Aleksander Lewandowski (POL), Adam Grzegorzewski (POL), Mściwoj Kiecoń (POL), Krzysztof Ludwiczak (POL) i Maksymilian Wechta (POL). Harmonogram części skokowej jest najbardziej urozmaicony i rozbudowany, dlatego konkursy dla skoczków odbędą się w każdy cavaliadowy dzień! Na szczególną uwagę zasługują następujące punkty programu: czwartkowe zmagania Venus vs. Mars (20:45), piątkowa Potęga Skoku (20:15), sobotni konkurs Speed&Music ( 20:45) oraz niedzielny Grand Prix (11:50).


 Joanna Pawlak (POL) Fantastic Frieda (For Edition x Pinkus)WKKW

W Halowym Pucharze Polski WKKW (TRAF Eventing Tour) wystartuje 12 zawodników, w tym 3 jeźdźców i 9 amazonek. Nie zabraknie Darii Kobiernik (POL), która z pewnością będzie chciała powtórzyć wygranie całego cyklu. Do walki o zwycięstwo staną też m.in.: Marta Dziak-Gierlicz (POL) – uczestniczka Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen (2014), Paweł Warszawski (POL) – brązowy medalista tegorocznej odsłony Mistrzostw Polski (2021), Joanna Pawlak (POL) – uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2021), Julia Gillmaier (POL) – trzykrotna uczestniczka młodzieżowych Mistrzostw Europy (2017, 2018, 2019), a ponadto na torze zmierzą się też Aurelia Drywa (POL), Filip Dziuba (POL), Mariusz Kleniuk (POL), Katarzyna Kokowska (POL), Aleksandra Malicka-Nowacka (POL), Zofia Pogodzińska (POL) i Jolanta Tarczyńska (POL). Zmagania w ramach Halowego Pucharu Polski WKKW odbędą się w piątek (18:15). 

Przydatne linki:

Nasza zakładka CAVALIADA

Strona internetowa Cavaliady  

Program

Wyniki na żywo 

Bilety 

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Instagram Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography