Cavaliada Warszawa 2021: Powożący Szczepaniak & Fularczyk zakwalifikowani do HPP

Data publikacji: 2021-10-26
Adrian Kostrzewa & Favory, Pluto237, Pegasus oraz PlutoX fot. Dava Palej
Adrian Kostrzewa & Favory, Pluto237, Pegasus oraz PlutoXWarszawska odsłona Cavaliady otworzy nowy sezon zawodów, w tym również będzie gospodarzem pierwszego etapu Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi – to wszystko odbędzie się w dniach 11-14 listopada na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa), a poniżej można znaleźć informację na temat uczestników cavaliadowych zmagań w powożeniu. 


Ogółem na torze pojawi się 5 zaprzęgów: dwa z nich poprowadzą najwyżej uplasowani powożący poprzedniej edycji HPP (Piotr Mazurek i Adrian Kostrzewa), dwa kolejne miejsca są przeznaczone dla najlepszych uczestników zawodów kwalifikacyjnych (Krzysztof Szczepaniak i Aleksander Fularczyk), a w ostatnim zaprzęgu pojawi się powożący, któremu organizator przyzna dziką kartę. Wspomniane zmagania kwalifikacyjne przeprowadzono 16 października w Łącku, gdzie na starcie pojawiło się 5 zespołów – tego dnia zwycięstwo odniósł Krzysztof Szczepaniak, a 2. miejsce zajął Aleksander Fularczyk, co zapewniło tym zawodnikom awans do cavaliadowych rozgrywek w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie.


ZMIANA! Adrian Kostrzewa niestety nie wystartuje w tym sezonie zawodów, dlatego organizator zdecydował się przyznać aż dwie dzikie karty – na tej podstawie zaproszenia do udziału w zmaganiach otrzymali Bartłomiej Kwiatek i Tadeusz Andrys.


Pierwszy konkurs z udziałem zaprzęgów przewidziano na czwartek (11 listopada), a drugie starcie odbędzie się w sobotę (13 listopada). Już nie możemy się doczekać!Przydatne linki:

Nasza zakładka CAVALIADA

Strona internetowa Cavaliady  

Program

Wyniki na żywo 

Bilety 

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Instagram Cavaliady 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography