Słynny amerykański ośrodek kupiony przez Global Equestrian Group

Data publikacji: 2021-07-15
Palm Beach International Equestrian Center, fot. WEF – Winter Equestrian Festival/Facebook


Gdy
na początku tego roku pojawiła się informacja o powołaniu Global Equestrian Group (GEG), było jasne, że działania grupy na pewno będą spektakularne, ponieważ najważniejszym celem tej współpracy jest zostanie ogólnoświatowym liderem w branży jeździeckiej. GEG nie próżnuje, o czym świadczy niedawny zakup ośrodka Palm Beach International Equestrian Center (PBIEC), jednego z największych obiektów jeździeckich na świecie. 


Global Equestrian Group – czyli połączenie sił przez słynne stajnie Ludger Beerbaum Stables i Helgstrand Dressage oraz firmę Waterland Private Equity, która widnieje jako akcjonariusz większościowy – nowym właścicielem znanego ośrodka Palm Beach International  Equestrian Centre! Grupa odkupiła obiekt od Wellington Equestrian Partners (WEP), jednocześnie zobowiązując się do zachowania obecnego charakteru PBIEC, w tym m.in. do organizowania zawodów przez najbliższe 50 lat. Ponadto plany GEG obejmują np. rozbudowę ośrodka, zakup kolejnych nieruchomości czy powołanie zawodów Global Dressage Festival


Palm Beach International Equestrian Centre to ogromne centrum jeździeckie (na jego terenie znajduje się np. 16 aren i 2500 boksów), które jest położone na Florydzie w USA. To właśnie tutaj odbywają się 13-tygodniowe zawody Winter Equestrian Festival, będące największą i najdłuższą imprezą jeździecką świata, a kalendarz zmagań jest wypełniony przez 40 tygodni w roku. Każda odsłona WEF przynosi zysk w wysokości ok. 279 mln dolarów, na co pozwala również rozbudowana oferta dodatkowa, w tym np. hotele czy restauracje. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Winter Equestrian Festival/Facebook