LGCT Ramatuelle/Saint Tropez 2021: Peder Fredricson górą!

Data publikacji: 2021-06-01
Ośrodek w Saint-Tropez/Ramatuelle, fot. LGCT


Przepiękne
Lazurowe Wybrzeże w rejonie Saint-Tropez i Ramatuelle okazało się tłem spektakularnego zwycięstwa Pedera Fredricsona (SWE), który nie tylko wygrał 5-gwiazdkowy Grand Prix, ale i wysunął się na pozycję lidera rankingu ogólnego Longines Global Champion Tour! Na starcie tego konkursu pojawił się też Andrzej Opłatek (POL), a same zmagania rozegrano w dniach 27-29 maja w ramach 7. edycji zawodów Longines Athina Onassis Horse Show. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem! 


Podium LGCTKolejna odsłona
Longines Global Champion Tour 2021 odbyła się w pobliżu  słynnej plaży Pampelonne, jednak piękne widoki musiały poczekać, ponieważ najpierw zawodnicy musieli skupić się na opracowaniu strategii – w końcu parkur (gospodarzem toru był Gregory Bodo) wymagał perfekcji i nie pozwalał na choć najmniejsze niedopatrzenie. Do konkursu zakwalifikowały się 32 pary, a I nawrót pokonał nawet takie gwiazdy skoków jak Christian Ahlmann (GER) czy Ben Maher (GBR). Ostatecznie do rozgrywki awansowało już tylko 6 duetów, jednak ta runda zdecydowanie należała do Pedera Fredricsona (SWE) & 15-letniego wałacha Catch Me Not S (Cardento 933 – Ralmea/Ramiro's Son), którzy zaprezentowali rewelacyjną formę i świetne wyczucie na tak wymagającym torze. Ta wygrana zapewniła Szwedowi udział w zmaganiach GC Prague Playoffs, jak również pozwoliła mu zebrać na tyle punktów, by strącić z tronu dotychczasowego króla rankingu LGCT, czyli Scotta Brasha (GBR)! Wracając do Grand Prix, na 2. miejscu znaleźli się Henrik von Eckermann (SWE) & 11-letni wałach King Edward (Edward 28 – Koningin de Lauzelle/Feo), za to na 3. pozycji uplasowali się Simon Delestre (FRA) & 16-letni wałach Hermes Ryan (Hugo Gesmeray – Ryonne Des Hayettes Z/Ryon d’Anzex). Wspomniany na początku Andrzej Opłatek (POL) postawił tu na 12-letniego wałacha Stakkatan (Stakkatol – Goldpalme/Kannan), z którym zajął 13. miejsce – zaledwie 1 punkt karny na tak trudnym parkurze jest dużym sukcesem! 


Peder Fredricson (SWE) & Catch Me Not S (Cardento 933 x Ramiro's Son)LONGINES GLOBAL CHAMPIONS TOUR GRAND PRIX OF RAMATUELLE/SAINT TROPEZ

III etap LGCT, 29 maja

1. Peder Fredricson (SWE) & Catch Me Not S – 0/0; 34,98

2. Henrik von Eckermann (SWE) & King Edward – 0/0; 35,91

3. Simon Delestre (FRA) & Hermes Ryan – 0/4; 35,74

4. Harrie Smolders (NED) & Monaco – 0/4; 35,83

5. Nicolas Delmotte (FRA) & Urvoso du Roch – 0/4; 35,83

6. Pieter Devos (BEL) & Claire Z – 0/4; 36,89

7. Christian Ahlmann (GER) & Mandato van de Neerheide – 1

8. Olivier Perreau (FRA) & GL events Venizia d'Aiguilly – 4

9. Edward Levy (FRA) & Rebeca LS – 4

10. Ben Maher (GBR) & Ginger-Blue – 4 

...

13. Andrzej Opłatek (POL) & Stakkatan – 1

Wyniki szczegółowe

Plan toru

Lista startowa


Simon Delestre (FRA) & Hermes Ryan (Hugo Gesmeray x Ryon d’Anzex)RANKING LGCT 2021 

1. Peder Fredricson (SWE) – 96

2. Bart Bles (NED) – 76

3. Scott Brash (GBR) – 68

4. Max Kühner (AUT) – 66

5. Olivier Robert (FRA) – 60

6. Henrik von Eckermann (SWE) – 58

7. Niels Bruynseels (BEL) – 57

8. Pieter Devos (BEL) – 55

9. Marlon Modolo Zanotelli (BRA) – 53

10. Christian Ahlmann (GER) – 52 

Ranking szczegółowy


Parkur z lotu ptaka
Gospodarzem kolejnego etapu zawodów będzie miejscowość Valkenswaard (NED), a wszystko rozsttrzygnie się w dniach 4-6 czerwca. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. LGCT