Ogier Zoweja w ofercie hodowlanej Verso La Natura

Data publikacji: 2021-05-28
Krzysztof Ludwiczak & Zoweja
Krzysztof Ludwiczak (POL) & Zoweja (Burggraaf x Libero H)Ogier Zoweja (Burggraaf – Lucia/Libero H) to wycofany ze sportu utalentowany skoczek, który dotąd stacjonował w SK Moszna, a od teraz znajdzie się w ofercie hodowlanej ośrodka Verso La Natura. Obecnie 17-letni koń przez lata tworzył udany duet z Krzysztofem Ludwiczakiem (POL), startując z nim w np. Mistrzostwach Europy


Krzysztof Ludwiczak (POL) & Zoweja (Burggraaf x Libero H) podczas Grand Prix w Arezzo (2018)Gniady Zoweja rasy KWPN przyszedł na świat w 2004 r. w Holandii, a wyhodował go W. J. Jonker. W trakcie swojej kariery sportowej tworzył duet z m.in. Krzysztofem Ludwiczakiem (POL), z którym wystartował w np. Mistrzostwach Europy w Akwizgranie (2015), Pucharze Narodów (np.
2015, 2016) czy konkursach Grand Prix w np. Jaszkowie (2012), Poznaniu (2014), Sopocie (2014), Arezzo (2014) i Warszawie (2014). Po wycofaniu ze sportu rozpoczął karierę hodowlaną, a obecnie trwa oczekiwanie na pojawienie się na świecie jego pierwszych źrebiąt. 


Hodowcy zainteresowani zakupem nasienia tego ogiera powinni skontaktować się z ośrodkiem Verso La Natura
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl
Konie - zobacz rodowody

Zoweja