Zarząd PZJ odwołał kolejne zawody i nie tylko

Data publikacji: 2021-03-15
Paweł Warszawski & Daria Kobiernik (POL), fot. Dava Palej Timeless Photography
Paweł Warszawski (POL) & Daria Kobiernik (POL)Herpeswirus wciąż stanowi zagrożenie
, dlatego Międzynarodowa Federacja Jeździecka przedłużyła zakaz organizowania zawodów na poziomie międzynarodowym (początkowo zakaz miał wygasnąć 28 marca), a Zarząd PZJ wydał uchwałę w sprawie odwołania m.in. Halowych Mistrzostw Polski w Lesznie, Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w Sopocie, a także wszelkich szkoleń, zgrupowań czy egzaminów na odznaki. Poniżej można przeczytać cały komunikat w tej sprawie. 


W związku z przedłużeniem przez FEI zakazu rozgrywania zawodów międzynarodowych do dnia 11 kwietnia 2021, Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego odwołuje Halowe Mistrzostwa Polski (Leszno) oraz Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży (Sopot). Imprezy te, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, rozegrane będą jesienią 2021.

Jednocześnie informujemy, iż w związku z przedłużeniem przez FEI zakazu rozgrywania zawodów międzynarodowych do dnia 11 kwietnia 2021, Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął uchwałę o odwołaniu wszystkich zawodów kalendarza PZJ i WZJ w tym terminie.

Zarząd PZJ podjął uchwały odwołujące imprezy mistrzowskie oraz wszystkie zawody w terminie rekomendowanym przez FEI, czyli do 11 kwietnia 2021. Chcąc zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej, groźnej mutacji EHV-1, by jak najszybciej wrócić do rywalizacji sportowej, na czas zamknięcia zawodów wprowadza się również zakaz organizacji zgrupowań, szkoleń i egzaminów na odznaki. Obostrzenia te mają ograniczyć przemieszczanie się koni do niezbędnego minimum. Konie zmieniające stajnie, przyjeżdżające w trening, szczególnie z krajów dotkniętych potwierdzonymi przypadkami EHV-1, powinny odbywać zalecaną przez FEI, 21-dniową kwarantannę. 
Przydatne linki:

Uchwała PZJ nr U/3099/1/E/2021 z 15 marca 2021 roku

Szczegółowe omówienie herpeswirusa w postaci neurologicznej 

Decyzja FEI o odwołaniu zawodów w 10 krajach 

Zalecenia PZJ dla właścicieli koni  

PZJ o organizacji zawodów w Polsce
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography