Nasienie ogierów Cinsey i Bacardi VDL w ofercie Stal Tops

Data publikacji: 2021-01-21
Stal Tops, fot. Stal Tops


Na stronie internetowej holenderskiego ośrodka Stal Tops zamieszczono ważną informację dla hodowców! Właściciel wprowadził możliwość zakupu nasienia dwóch rewelacyjnych koni skokowych, tzn. 14-letniego ogiera Cinsey (Contendro I – Francesca V/For Pleasure) oraz 15-letniego ogiera Bacardi VDL (Corland – Supardi/Kannan). Stajnia jest położona w Valkenswaard, a jej założycielem jest Jan Tops, złoty medalista olimpijski (1992) oraz pomysłodawca i twórca prestiżowych zawodów LGCT i GCL


Cinsey (Contendro I x For Pleasure) CINSEY

Hanowerski ogier Cinsey (Contendro I – Francesca V/For Pleasure) jest wnukiem rewelacyjnego For Pleasure (Furioso II – Gigantin/Grannus), podwójnego złotego medalisty olimpijskiego w klasyfikacji drużynowej (1996, 2000). Na parkurze zawsze zachwyca swoją bystrością i piękną budową, co też przekłada się na dobre wyniki, uzyskiwane podczas nawet najtrudniejszych zawodów na poziomie 5 gwiazdek (przykładem może być zeszłoroczne zdobycie 3. miejsca w Saint-Tropez). Do tej pory tworzył duety z np. Laurą Klaphake (GER) czy Edwiną Tops-Alexander (AUS), a tak opisał go jego ostatni jeździec, czyli Alberto Zorzi (ITA): „Cinsey cechuje się świetną równowagą i galopem, co daje mu ogromną łatwość w skakaniu, zwłaszcza że jest bardzo ostrożny i ma niesamowity charakter”. Umiejętności skokowe ogiera przechodzą na na jego potomstwo, które już ma na koncie pierwsze dobre wyniki. 


Bacardi VDL (Corland x Kannan)BACARDI VDL

Bacardi VDL (Corland – Supardi/Kannan) jest ogierem rasy KWPN, a w Stal Tops przebywa od 2019 r., kiedy to Janika Sprunger (SUI) sprzedała go Janowi Topsowi. Szwajcarska amazonka i Bacardi wywalczyli np. 2. miejsce w konkursie Grand Prix LGCT Doha (2018), 3. miejsce w Pucharze Narodów w Rotterdamie (2018) czy 2. miejsce w Pucharze Narodów podczas CSIO Roma Piazza di Siena (2018), ale ogier już wcześniej miał na koncie znaczące osiągnięcia, np. zdobycie srebra podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken (2013), gdy tworzył duet z Josem Lansinkiem (BEL). A tak o ogierze wypowiedziała się Janika Sprunger: „Bacardi to marzenie każdego, miałam szczęście, że mogłam mieć go w mojej stajni i zdobyć z nim wiele dobrych wyników. Mimo że jest ogierem, ma świetny charakter”. Aby złożyć zamówienie na nasienie powyższych ogierów, należy kliknąć TUTAJ.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stal Tops, Stefano Grasso/LGCT

Konie - zobacz rodowody

Bacardi VDL (Bupardie)

Cinsey