Ogier Bacardi VDL Janiki Sprunger do stajni Tops!

Data publikacji: 2019-02-14
Janika Sprunger (SUI) & Bacardi VDL fot. Stefano Grasso/LGCT
Janika Sprunger (SUI) & Bacardi VDL podczas LGCT Doha 2017Jak donosi niemiecki magazyn St.Georg, zawodniczka Janika Sprunger (SUI) sprzedała utytułowanego ogiera Bacardi VDL (Corland – Supardi/Kannan). Kupcem jest ta sama osoba, która w 2013 r. została nowym właścicielem innego konia Szwajcarki, obecnie 16-letniego wałacha Palloubet Halong (Baloubet du Rouet – Indra Love/Muguet du Manoir).Janika Sprunger (SUI) & Bacardi VDL w Rotterdamie podczas I nawrotu w konkursie Grand Prix (2018)W 2013 r. Bacardi VDL wywalczył srebrny medal indyw. na MŚMK w Lanaken – jeźdźcem był wówczas Jos Lansink (BEL). Jako następna na koniu startowała właśnie Janika Sprunger (SUI), a duet mógł pochwalić się wieloma sukcesami. Tylko w 2018 r. zajęli m.in. 2. miejsce w konkursie Grand Prix LGCT Doha (więcej
TUTAJ),  2. miejsce w Pucharze Narodów podczas CSIO Roma Piazza di Siena (więcej TUTAJ) czy 3. miejsce w Pucharze Narodów w Rotterdamie (więcej TUTAJ). W styczniu tego roku wygrali również w Pucharze Świata w Dubaju.


13-letniego ogiera kupił Jan Tops (NED) – złoty medalista druż. na IO w Barcelonie (1992), pomysłodawca i twórca LGCT, a prywatnie mąż Edwiny Tops-Alexander (AUS). Jeszcze nie ujawniono nazwiska nowego jeźdźca, ale już teraz trzymamy kciuki za nową parę i czekamy na pierwsze wspólne starty!
AKTUALIZACJA – znamy już nazwisko nowego jeźdźca, który stworzy duet z Bacardi VDL! Na facebookowym fanpage’u zawodniczki Edwiny Tops-Alexander (AUS) pojawił się post o treści: „Dzień dobry wszystkim! Mam zaszczyt powiedzieć, że będę jeździć na Bacardi VDL. Już wkrótce podam informację o pierwszych zawodach. Jannika, dziękuję ci za wszystko, twojemu zespołowi również”.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stefano Grasso/LGCT, źródło cytatu: fanpage Edwiny Tops-Alexander


Konie - zobacz rodowody

Bacardi VDL (Bupardie)