In memoriam: Bernay

Data publikacji: 2020-08-24
 In memoriam: Bernay, fot. www.gestuet-sprehe.de


„Byłeś gwiazdą, komikiem, showmanem, przyjacielem i prawdziwym tancerzem…” – tymi słowami dresażystka Simone Pearce (AUS) pożegnała wspaniałego ogiera Bernay (Boston – Lady Leatherdale/Lord Loxley), który niespodziewanie odszedł. Koń miał tylko 9 lat.


Prezentacja ogiera Bernay (Boston x Lord Loxley)
Reński Bernay (Boston – Lady Leatherdale/Lord Loxley) został wyhodowany przez Wernera Pleinesa i był własnością Gestut Sprehe. W 2013 r. ogier wziął w Körungu Westfalskiego, podczas którego komisja postanowiła go uznać. W zmaganiach w ujeżdżeniu zadebiutował z jeźdźcem Hermannem Gerdesem (GER), jednak ich wspólna droga nie trwała zbyt długo – ostatni raz wystartowali razem w lecie 2016 r. W tym samym roku do Gestut Sprehe przybyła Simone Pearce (AUS) i ostatecznie to właśnie ona przejęła wodze, dzięki czemu koń powrócił na czworoboki. Wśród ich sukcesów można wymienić np. 1. miejsce w konkursie Intermediaire II rozegranym w Vreschen-Bokel (2020). Ponadto Bernay powoli budował swoją pozycję w hodowli, miał już na koncie 14 licencjonowanych synów i 6 premiowanych córek, a jednym przykładowych potomków może być meklemburski ogier Beau Noir (Bernay – Charlotte/Salut le Bon), czempion z 2018 r. 


RIP my angel Bernay I don’t know what to say, I can’t even comprehend that this has really happened... I’ve never...

Opublikowany przez Simone Pearce Dressage Sobota, 15 sierpnia 2020
Wpis Simone Pearce (AUS)


Jakiś czas temu u Bernaya pojawił się kłopot z kopytem, jednak leczenie przyniosło oczekiwane skutki. Teraz stan zdrowia ogiera był już bardzo dobry, dlatego jego odejście było tak szokujące – 15 sierpnia wystąpiła nagła niewydolność organizmu konia, a niestety weterynarze nie zdołali mu pomóc. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. www.gestuet-sprehe.de


Konie - zobacz rodowody

Bernay