UP w Lublinie buduje nowoczesny ośrodek jeździecki

Data publikacji: 2020-08-12
Stacja Badawcza i Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii, fot. Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V-Projekt


Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii, a 5 sierpnia br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie inwestycji z udziałem m.in. rektora uczelni. Będzie to pierwszy duży ośrodek jeździecki z tak szerokim zakresem usług w tej części kraju! 


Na terenie obiektu powstanie m.in.: budynek dydaktyczny, hipodrom, centrum fizjoterapii dla koni, hotel dla zwierząt i zwierzętarnia Uroczyste rozpoczęcie inwestycji zorganizowano na terenie Gospodarstwa Doświadczalnego na Felinie, a na miejscu byli obecni m.in. zastępca prezydenta miasta Lublin Mariusz Banach i rektor prof. dr. hab. Zygmunt Litwińczuk. Sam obiekt zajmie aż 5 ha, natomiast sama budowa – wg projektu autorstwa Zespołu Projektowo-Inwestycyjnego Kontrapunkt V-Projekt – zakończy się w pierwszej połowie 2022 r. i będzie kosztowała niemal 20 mln złotych. 


Powierzchnia ujeżdżalni krytej wyniesie ponad 2 tys. m2W ośrodku będą kształcić się studenci z kierunków hipologia i jeździectwo oraz pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, które w Polsce są prowadzone tylko na tej uczelni, jednak oferta będzie również skierowana do hodowców jeźdźców i miłośników jeździectwa z tego regionu. Co ważne, wielkość tutejszej ujeżdżalni krytej pozwoli na przeprowadzanie zawodów o charakterze międzynarodowym! 


Wnętrze ujeżdżalni krytej

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V-Projekt