In memoriam: Meilenstein

Data publikacji: 2020-04-27
Meilenstein (Millennium – Duella/Donnerhall), fot. www.ehorses.pl

Odszedł zaledwie 5-letni Meilenstein (Millennium – Duella/Donnerhall), premiowany ogier ujeżdżeniowy. Przyczyną śmierci konia były obrażenia odniesione w wyniku wypadku na padoku.

Ogier Meilenstein (Millennium x Donnerhall)Hanowerski Meilenstein (Millennium – Duella/Donnerhall) przyszedł na świat 15 maja 2015 r. w Niemczech (hod. ZG Rösch u. Küster), a jako 2-latek wziął udział w Korungu Związku Hanowerskiego (2017), podczas którego uzyskał premię w kategorii ogierów ujeżdżeniowych. Na towarzyszącej wydarzeniu aukcji sprzedano go za 140 tys. euro, kupcem była stadnina State Stud Celle. W kwietniu 2018 r. wziął udział w 14-dniowym teście w Neustadt (Dosse), niestety uzyskał zbyt niskie wyniki, przez co nie mógł dołączyć do tutejszych ogierów. W listopadzie tego samego roku wziął udział w 50-dniowym teście w Schlieckau, tym razem zdobył licencję. Następnie stadnina Celle wysłała go na licytację Hanoverian Autumn Elite Auction w Verden, wówczas aukcja zamknęła się na kwocie 52 tys. euro, a nowym właścicielem Meilensteina została rodzina Schleierów

Prezentacja ogiera podczas aukcji w VerdenObecnie koń stacjonował w stadninie Burghof Brodhecker. W sobotę (25 kwietnia) ogier był na padoku, niestety w pewnym momencie upadł i zranił się. Natychmiast zabrano go do kliniki weterynaryjnej, gdzie przeprowadzono godzinną operację – obrażenia okazały się bardzo poważne, dlatego podjęto decyzję o uśpieniu ogiera.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. ehorses.pl


Konie - zobacz rodowody

Meilenstein