In memoriam: Eliot

Data publikacji: 2020-04-22
In memoriam: EliotTo jeden z tych koni, o których nie sposób zapomnieć… Kilka dni temu odszedł kary ogier Eliot (Elton – Anka/Capitan) – to dzięki niemu powożący Bartłomiej Kwiatek (POL) poczuł smak zdobycia pierwszego złota MP w życiu, a kolejne wspólne sukcesy sprawiły, że kariera tego zawodnika nabrała rozpędu i wkroczyła na poziom międzynarodowy. 


Eliot (Elton – Anka/Capitan) rasy schweres warmblut przyszedł na świat w 1996 r. w Niemczech, a tak losy tego konia opisał Bartłomiej Kwiatek: „Kilka dni temu na zielone pastwiska odszedł Eliot. Urodzony w 1996 roku trafił do mnie mając 8 lat. Ogier, któremu wiele zawdzięczam, pierwsze złoto w Mistrzostwach Polski w 2005 roku i jeszcze trzy kolejne, pierwsze międzynarodowe wygrane zawody i światowe rankingi. Jeden z najtrudniejszych koni w mojej karierze, indywidualista pod każdym kątem z wielkim sercem do walki. Nauczył mnie cierpliwości i pokory”. W 2008 r. duet wywalczył 1. miejsca podczas CAI KsiążCAI Vecses oraz CAI Warka, a także wziął udział w Mistrzostwach Świata w Jarantowie, podczas których zajął 11. miejsce. Co ciekawe, podczas tych samych na starcie stanęli również synowie Eliota – wałach Izer (Eliot – Izyda/Mundial) oraz ogier Nikiel (Eliot – Niobe/Bojkot). 


Kilka dni temu na zielone pastwiska odszedł Eliot. Urodzony w 1996 roku trafił do mnie mając 8 lat. Ogier, któremu wiele...

Opublikowany przez Bartłomieja Kwiatka Wtorek, 21 kwietnia 2020
Wpis Bartłomieja Kwiatka (POL) na FacebookuPożegnalny wpis na facebookowym profilu Bartłomieja Kwiatka kończy się tymi słowami: „Emeryturę spędził w bardzo dobrych warunkach u Waldka Kalutza w Olszowej pod Strzelcami Opolskimi za co serdecznie dziękuje. Odszedł mając 24 lata. Dziękuję, Eliot”. 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe
Konie - zobacz rodowody

Eliot