Trójkoronowany Justify debiutuje w roli ojca!

Data publikacji: 2020-01-23
Justify (Scat Daddy – Stage Magic/Ghostzapper), fot. www.coolmore.com
Justify (Scat Daddy – Stage Magic/Ghostzapper)


Gdy w lipcu 2018 r. ogłoszono, że trójkoronowany Justify (Scat Daddy – Stage Magic/Ghostzapper) przechodzi na emeryturę, podano też informację o chęci sprawdzenia ogiera jako reproduktora. Zaledwie kilkanaście dni temu na świat przyszedł pierwszy potomek amerykańskiej gwiazdy wyścigów konnych! 


Justify / Foreign Affair 2020 It’s a filly! Born last night by Justify out of the new mare Foreign Affair. This is the FIRST official Justify foal ever born! Amaroo Farm, KY.

Opublikowany przez Audley Farm Angus Sobota, 4 stycznia 2020
Wpis na profilu Audley Farm AngusRadosny wpis o pojawieniu się pierwszego potomka Justify opublikowano na facebookowym profilu Audley Farm Angus, nowego właściciela źrebaka. Prześliczna klaczka przyszła na świat 3 stycznia na terenie Amaroo Farm w Kentucky, na jej matkę wybrano debiutującą w tej roli klacz Foreign Affair. Nie podano oficjalnego imienia źrebaka, dlatego pod wspomnianym wpisem wręcz zaroiło się od propozycji, oto kilka z nich: Justifiable Affair, Jolene, Justified Affair, Just an Affair, First Affair, Justify My Love, An Affair to Remember czy An Affair to Justify. Jakiekolwiek imię otrzyma, gdy nieco podrośnie pojedzie do Audley Farm Angus w Wirginii


UPDATE: Justify/Foreign Affair 2020. Turner Kobayashi – General Manager Audley Farm. We are extremely proud and...

Opublikowany przez Audley Farm Angus Czwartek, 16 stycznia 2020
Kolejny wpis na temat klaczkiWarto przypomnieć, że Justify przyszedł na świat 28 marca 2015 r. w Kentucky, a 3 lata później wywalczył Triple Crown, tzn. w jednym sezonie wygrał gonitwy Kentucky Derby, Preakness Stakes i Belmont Stakes. Jego trenerem był Bob Baffert – ten sam, który odpowiadał za sukcesy m.in. trójkoronowanego American Pharoah (Pioneerof the Nile – Littleprincessemma/Yankee Gentleman) oraz Arrogate (Unbridled Song – Bubbler/Distorted Humor), czyli zwycięzcy Dubai World Cup w 2017 r. Jego karierę sportową zakończono w lipcu 2018 r., by następnie zacząć używać go w hodowli. Planowany termin pojawienia się pierwszych źrebiąt wyznaczono na 2020 r., dlatego teraz pozostaje czekać na kolejne wyźrebienia! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. www.coolmore.com
Konie - zobacz rodowody

Justify