Explosion W sprzedany! Koniec startów z Benem Maherem?

Data publikacji: 2019-12-05
Ben Maher (GBR) & Explosion W, fot Dava Palej Timeless Photography
Ben Maher (GBR) & Explosion W10-letni Explosion W (Chacco Blue – Untouchable/Baloubet du Rouet) to obecnie najlepszy koń skokowy świata, mający na koncie wiele wspaniałych zwycięstw. Wałach od lat tworzy duet z Benem Maherem (GBR), jednak sam skoczek nie jest właścicielem tego konia – do tej pory był nim Neil Moffitt, który niedawno podjął decyzję o sprzedaży Explosion W. Czy to oznacza koniec wspólnych startów? 


Skrót występu Bena Mahera (GBR) & Explosion W (Chacco Blue x Baloubet du Rouet) podczas Super Grand Prix w Pradze (2019)Wspaniały Explosion W rasy KWPN, a liczba sukcesów tego konia pod Benem Maherem robi wrażenie – wystarczy spojrzeć na ten rok, czyli m.in.
zwycięstwo w finale sezonu LGCT 2019, srebro w klasyf. indywid. i brąz w klasyf. drużyn. podczas Mistrzostw Europy 2019 czy też  1. miejsce w Super Grand Prix w ramach tegorocznej odsłony Global Champions Playoffs. Dodatkowo koń jest liderem zestawienia opublikowanego przez Światową Federację Hodowców Koni Sportowych (World Breeding Federation for Sport Horses, WBFSH).


Ben Maher (GBR) & Explosion W (Chacco Blue x Baloubet du Rouet)Chyba nikogo nie zdziwi to, że dotychczasowy właściciel cały czas otrzymywał atrakcyjne propozycje odkupienia wałacha. Neil Moffitt zdecydował się przyjrzeć niektórym z nich, aż w końcu znalazł odpowiednią ofertę. Czy sprzedaż konia wiąże się z przerwaniem kariery rewelacyjnego duetu? Fani Brytyjczyka i Explosion W nie muszą się martwić! Moffitt długo negocjował, ponieważ zależało mu na tym, by nowy właściciel nie odebrał Maherowi możliwości dalszego startowania z wałachem. Poza tym drugim priorytetem było też utrzymanie startów pod brytyjską flagą. Pamela Wright i Charlotte Rossetter przystały na te warunki, więc Neil Moffitt mógł spokojnie przyjąć ich ofertę kupna. 


Poden Farm’s world number one horse Explosion W sold to Pamela Wright and Charlotte Rossetter The sale comes after...

Opublikowany przez Bena Maher Poniedziałek, 25 listopada 2019
Wpis Bena Mahera (GBR) o sprzedaży Explosion W (Chacco Blue x Baloubet du Rouet)
Nowe właścicielki przyznały, że są bardzo podekscytowane odkupieniem Explosion W, oczywiście nie mogą się doczekać kolejnych sukcesów wałacha. Już udało im się nawiązać dobre relacje z Benem Maherem, dlatego naprawdę nie ma powodów do obaw – współpraca na pewno będzie udana.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography