Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind (Cassini II x Acord II)Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem polskiej Kadry Narodowej skoczków będzie Krzysztof Ludwiczak! Taką informację opublikował portal tylkoskoki.pl, a już niebawem powinno pojawić się potwierdzenie. 

Krzysztof Ludwiczak (POL) o wrażeniach po zajęciu 1. miejsca w cavaliadowym konkursie Grand Prix (2019)Wybór nowego trenera seniorów miał być elementem dzisiejszego zebrania Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego, które zaplanowano zaraz po zakończeniu konferencji dyscypliny skoków w Lesznie. Przypomnijmy, że dotyczasowego trenera odwołano w lipcu tego roku, jednak Rudolf Mrugała i tak postanowił wziąć udział w konkursie. Swoją kandydaturę zgłosił również Krzysztof Ludwiczak, a teraz wydaje się, że to właśnie on obejmie stanowisko trenera kadry skoczków. Już wkrótce możemy spodziewać się wydania oficjalnego komunikatu PZJ w tej sprawie. 


Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind (Cassini II x Acord II)
Krzysztof Ludwiczak (POL)
jest uważany za jednego z najlepszych polskich skoczków, zawodnik był uczestnikiem m.in. Światowych Igrzysk Jeździeckich (2006, 2018), finału Pucharu Świata (2007) oraz Mistrzostw Europy (2009, 2015), a dodatkowo ma też na koncie dwukrotne wywalczenie tytułu mistrza Polski. Nieoficjalny nowy trener naszej kadry narodowej sprawdził się już jako szkoleniowiec, był trenerem m.in. Maksymiliana Wechty (POL) czy Andrzeja Opłatka (POL), a jego metody okazały się na tyle dobre, że zawodnicy znacznie poprawili swoje umiejętności, co przełożyło się na dobre wyniki sportowe. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography