18-latka zjadła własnego konia, teraz grożą jej śmiercią

Data publikacji: 2019-10-10
Krytyka po zjedzeniu konia, fot. Pia Olden/Facebook
Przygotowana potrawa z koniny oraz Pia Olden & ogier Drifting Speed18-letnia Norweżka Pia Olden opublikowała post, w którym opisała walory smakowe mięsa… z jej własnego konia. Wpis był też uzupełniony o zdjęcia przygotowanej do pieczenia koniny i samego ogiera, gdy jeszcze żył. Całość wywołała oburzenie wielu osób, a obecnie nastolatka cały czas otrzymuje mnóstwo wiadomości z m.in. groźbami śmierci. 


Konina w naczyniu do pieczenia i ogier Drifting SpeedWg nastolatki przygotowane przez nią filety z koniny z dodatkiem chilli i mango były bardzo smaczne, w swoim wpisie Pia opisała, że danie było wyjątkowe, jedno z lepszych w całym jej życiu. Dodała też: „Trochę dziwnie jest jeść własnego konia, ale moje serce kucharza podpowiedziało mi, że muszę to zrobić”. Od razu po publikacji na nastolatkę spadła fala krytyki, do teraz nie brak też gróźb – komentujący życzą jej śmierci, a niektórzy chcieliby, aby straciła prawo do posiadania zwierząt. 


Cały wpis Pii OldenOlden próbuje się bronić tym, że wg niej był to najlepszy sposób uhonorowania jej ogiera. Drifting Speed został uśpiony z powodu choroby w 2018 r., zaraz potem zajęto się porcjowaniem koniny. Nastolatka absolutnie nie widzi w tym nic niestosownego, ponieważ dorastała na farmie (Pia mieszka z rodzicami w miejscowości Trøndelag, rodzina zajmuje się rolnictwem), więc jej patrzenie na zwierzęta i pozyskiwane z nich mięso jest inne – lepiej je zjeść, niż pozwolić mu się zmarnować. 


Wiadomości i komentarze pełne nienawiści sprawiły, że Pia usunęła swój wpis. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Pia Olden/Facebook