Jerzy Sawka prezydentem Euro Equus!

Data publikacji: 2019-09-10
Jerzy Sawka, fot. Jerzy Sawka/Facebook i Euro Equus
Jerzy Sawka i logo Euro EquusW trakcie Europejskiego Festiwalu Konnego (7-15 września) we Wrocławiu wybrano nowego prezydenta The European Network of Horses Cities EURO EQUUS, stowarzyszenia zrzeszającego miasta, dla których jeździectwo jest ważną formą promocji. Najważniejsze stanowisko Euro Equis objął Jerzy Sawka, na co dzień dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice! Więcej można dowiedzieć się z facebookowego wpisu świeżo upieczonego prezydenta Euro Equus:


No i zostałem prezydentem. Dzisiaj Euro Equus, stowarzyszenie pięciu miast europejskich promujących się poprzez konie, końskie dziedzictwo, kulturę z końmi nierozerwalnie związaną, wybrało mnie na dwuletnią kadencję. Vice - prezydentem została Hana Svobodowa z Pardubic. 

Euro Equus tworzą miasta słynne końmi: Jerez de la Frontera z Hiszpanii, stolica koni andaluzyjskich, w tamtejszym klasztorze hodowana jest najczystsza odmiana andaluzów zwanych kartuzjańskimi; portugalska Golega - mekka koni luzytańskich, która każdej jesieni przyciąga ludzi z całego świata na święcie tej rasy; belgijskie Waregem, miasto w galopie, które od prawie dwustu lat co roku hucznie celebruje historyczną gonitwę przeszkodową; czeskie Pardubice znane na całym świecie z najtrudniejszej gonitwy, Wielkiej Pardubickiej i nasz Wrocław, który na swoją końską sławę pracuje.

Zdjęcie daję więc prezydenckie. Partnerzy i konie zasługują na najwyższy szacunek.


Euro Equus istnieje od 2005 r., początkowo do stowarzyszenia należały następujące miejscowości: Golegã (POR), Jerez de la Frontera (ESP), Pardubice (CZE) i Waregem (BEL), a w 2015 r. dołączył także Wrocław (POL). Wybrany na prezydenta Jerzy Sawka będzie zajmował to stanowisko przez 2 lata, w kierowaniu organizacją będzie go wspierała Hana Svobodowa z Pardubic, która została wiceprezydentem Euro Equus.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Jerzy Sawka/Facebook i Euro Equus