AES Stallion Grading 2o2o: Program i lista ogierów

Data publikacji: 2020-01-21
Michał Kaźmierczak & Que Pasa 5 fot Dava Palej Timeless Photography
Michał Kaźmierczak & Que Pasa 5



Już 23 stycznia 2020 r. odbędzie się kolejna edycja oficjalnego uznawania ogierów przez związek Anglo European Studbook na terenie Sportowego Klubu Jeździeckiego Salio (Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała)! 5. odsłona (wcześniejsze edycje: 2019, 2018, 2017 oraz 2016) AES Stallion Grading rozpocznie się od oceny pokroju i ruchu na twardej nawierzchni, potem komisja zwróci uwagę na młodsze ogiery w ruchu/skokach luzem oraz starsze pod siodłem. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dodatkowe, czyli program, cennik oraz listę ogierów.


Jamie Gornall (GBR) & uznany w AES ogier Christian 25 (Cartani – Miss Liberty/Lord Liberty)




AES STALLION GRADING 2020 – PROGRAM

23 stycznia 2020 r. | Sportowy Klub Jeździecki Salio 

8:00-9:00 – Sprawy administracyjne, opłaty* 

9:00-11:00 – Prezentacja ogierów w ręku

11:30-14:00 – Prezentacja ogierów w skokach luzem**

14:00-15:00 – Przerwa

15:00-17:30 – Prezentacja ogierów pod siodłem***

18:00 – Dekoracja ogierów

* opłata organizacyjna (w tym boks) – 400 zł, opłata za ocenę – 200 euro, opłata za uznanie ogiera (tylko w przypadku uznania ogiera) – 1000 euro

** szacowany czas prezentacji ogiera to 5-7 min 

*** szacowany czas prezentacji ogiera to ok. 7 min 


AES STALLION GRADING 2020 – LISTA OGIERÓW (PDF)

1. Calandino (Number One 28 – Calanda/Chambertin) – 16 kwietnia 2017 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Wechta Inwestycje sp. z o.o. 

2. Canizares (Connor – Feliz Fabiene/Cassini II) – ur. 22 kwietnia 2017 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Marcin Gerke

3. Cool Boy Red Wine (Cornet Obolensky – W-Diadora/Diamant de Semilly) – ur. 1 marca 2017 r., rasa: OLD, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Natalia Czernik

4. Crazy Killer (Cornet Obolensky – Unique/Lux) – ur. 12 czerwca 2017 r., rasa: WESTF, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Bartosz Adamus

5. Crumble de Quirrado (Crumble – ?/Quintero) – ur. 2 lipca 2017 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Patryk Mike

6. Donovan Z (Diamant de Semilly – Contessa I G/Turbud Quirinus) – ur. 25 maja 2017 r., rasa: Z, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Andrzej Gołaś

7. Gornet Obolensky (Cornet Obolensky – Grenada/Abke) – ur. 10 marca 2017 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. SK Dębno S.J.

8. Jolly de Ravel (Bolero de Ravel – Jamajka-G/Atos) – ur. 23 maja 2017 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Janusz Kosek

9. Maccloud LK (Global Express – P.Amelusiena 5/Coriander) – ur. 14 czerwca 2017 r., rasa: KWPN, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. SO w Bogusławicach sp. z o.o. 

10. Mefisto (Uccello – Mimoza/Huzar) – 4 kwietnia 2017 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Janusz Kosek

11. Millionaire (Million Dollar – Unique’s Beauly/Guidam) – ur. 5 maja 2017 r., dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Wechta Inwestycje sp. z o.o. 

12. More Than Special MG (I’m Special de Muze – ?/Cento) – ur. 2017 r., rasa: KWPN, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Natalia Czernik

13. Rex VD Bisschop (Di Cantero van Ter Hulst Z – Evita van’t Roosakker/Nabab de Revel) – ur. 19 maja 2017 r., dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Aleksandra Lusina-Gołaś

14. Sir Cadensky Z (Sir Obolensky Z – ?/Cadensky) – ur. 2017 r., rasa: Z, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Gospodarstwo Rolne Stanisław Procajło

15. Zeus (Delorean – Zoja/Limal) – ur. 16 marca 2017 r., rasa: SP, dyscyplina: ujeżdżenie, wł. Jan Kociemba

16. Ace RG Z (Arezzo VDL – Heaven/Zirocco Blue VDL) – ur. 1 kwietnia 2016 r., rasa: Z, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Rafał Kiernikowski

17. Casallcento PS (Casallco – Gecenta/Cento) – ur. 1 maja 2016 r., rasa: HAN, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Schockemöhle Pferdehaltung GmbH 

18. Corsall KNT (Casall – Elite de la Pleasure/For Pleasure) – ur. 22 lutego 2016 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Wojciech Kasperski i Krzysztof Ludwiczak

19. Fiston de Bo Z (Flipper d'Elle – Indochine de Bourguignon/Calvaro Z) – ur. 1 kwietnia 2016 r., rasa: Z, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Bartosz Adamus

20. Goldstar W (Grand Slam VDL – Bodina W/Balou de Rouet) – ur. 25 kwietnia 2016 r., rasa: WESTF, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Jan Ludwiczak

21. Grown-Z (Crown Z – Granada/Abke) – ur. 20 marca 2016 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. SK Dębno S.J.

22. Iwo (Arkan – ?/Iwo) – ur. 4 kwietnia 2016 r., rasa: WLKP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Ryszard Woźniak

23. Lamiro Progres (Cohinoor VDL – Pivora/G. Ramiro Z) – ur. 24 czerwca 2016 r., rasa: KWPN, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Ala Mielcarek

24. Lem (Donzini – ?/Legnica) – ur. 2016 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Luiza Piotrowska

25. Zoltar (Banderas – Zaleta/Aramir) – ur. 29 kwietnia 2016 r., rasa: SP, dyscyplina: WKKW, wł. Konrad Jaskulski

26. Carlo (Casall – W-Ciara/Clearway) – ur. 21 maja 2015 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Andrzej Gołaś

27. Clear One (Number One 28 – Clear Caretina/Caretino) – ur. 3 maja 2015 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Wechta Inwestycje sp. z o.o. 

28. Duke of Doel (Diarado – Aralyn Blue/Chacco Blue) – ur. 7 marca 2015 r., rasa: OLD, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Nastja Udovč

29. Floridos S (MJT Nevados S – Fonica S/Concert) – ur. 30 maja 2015 r., rasa: SP, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Krzysztof Seren

30. Kalyan’L’ (Etoulon VDL – ?/Quite Easy I) – ur. 29 kwietnia 2015 r., rasa: KWPN, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Paw del Trans Katarzyna Pandel

31. Karel (Vigo d'Arsouilles – Phille-Fomia/Voltaire) – ur. 14 maja 2015 r., rasa: KWPN, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Klaudia Siarkiewicz

32. Calidor (Calido I – Zauberfloete/Caretino) – ur. 22 maja 2014 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Artur Gołaś i Aleksandra Lusina-Gołaś

33. Caspello (Cascadello I – Patrole I/Painter’s Row XX) – ur. 6 stycznia 2014 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Krzysztof Zieliński

34. Hitoki (Hickstead – Vernisage/Catoki) – ur. 1 maja 2014 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Gospodarstwo Rolne Szarek Michał Szadkowski 

35. Jackpot B (Flamenco de Semilly – Big Star BZ/Big Star) – ur. 23 marca 2014 r., rasa: KWPN, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Klaudia Siarkiewicz

36. Karramba Z (Kannan – Goldika II/Lambado) – ur. 5 kwietnia 2014 r., rasa: Z, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Andrzej Gołaś

37. Quick Magic de Barcenal Z (Quick Star – Carla Columbia/Caretino) – ur. 16 marca 2014 r., rasa: Z, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Artur Gołaś, Andrzej Gołaś i Aleksandra Lusina-Gołaś

38. Niko (Numero Uno – Contiga/Contender) – ur. 24 czerwca 2013 r., rasa: Deutsches Sportpferd, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Zbigniew Szumlakowski

39. Fuerst Alexander (Furst Frederik – Ombrina/Rubinstein I) – ur. 20 lipca 2011 r., rasa: WESTF, dyscyplina: ujeżdżenie, wł. Agata Chromik

40. Hackman (Hickstead – Aida/Almox Prints J) – ur. 2 lutego 2010 r., rasa: OLD, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Gospodarstwo Rolne Szarek Michał Szadkowski 

41. Tadi Quinn (Quidam de Revel – Tifanny XIII/Lancer II) – ur. 15 kwietnia 2009 r., rasa: HOL, dyscyplina: skoki przez przeszkody, wł. Amanda Pietrzak





Przydatne linki:

AES Polska na Facebooku

Strona wydarzenia na Facebooku



tekst i opracowanie: materiały prasowe, fot. Dava Palej Timeless Photography