LGCT Berlin 2019: Dani G. Waldman (ISR) kolejny raz na podium Grand Prix!

Data publikacji: 2019-07-28
Dani G. Waldman (ISR) & Lizziemary, fot. Dava Palej Timeless Photography
Dani G. Waldman (ISR) & Lizziemary Konkurs Grand Prix berlińskiego etapu Longines Global Champions Tour (kalendarz można zobaczyć
TUTAJ) zakończył się zwycięstwem Dani G. Waldman (ISR), która do niedawna startowała jako Danielle Goldstein – powód tej zmiany jest bardzo radosny, ponieważ amazonka wyszła za mąż! Zwycięzcy GP otrzymują awans do LGCT Super Grand Prix, jednak tym razem ten zaszczyt przypadł Ludgerowi Beerbaumowi (GER). Skąd taka decyzja i co jeszcze działo się podczas 13. odsłony LGCT, którą rozegrano w dniach od 26 do 28 lipca w Sommergarten? Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz galerią! 


Podium Grand Prix LGCT Berlin 2019: Ludger Beerbaum (GER), Dani G. Waldman (ISR) & Christian Ahlmann (GER)Na starcie Grand Prix zobaczyliśmy 33 zawodników, a zaledwie 6 z nich dostało się do II nawrotu. W tej rundzie bezbłędne przejazdy zaprezentowali jedynie Dani G. Waldman (ISR) & 13-letnia klacz Lizziemary (Cabri d'Elle – Amanda Lear/Acord II) oraz Ludger Beerbaum (GER) & 11-letni wałach Cool Feeling (Cornado NRW – Lexa/Lancer II), jednak amazonka była szybsza, dlatego to właśnie ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Waldman wygrała także tegoroczną odsłonę LGCT w Szanghaju (podsumowanie jest dostępne TUTAJ), co już wtedy zapewniło jej udział w praskim finale finałów. W przypadku ponownej wygranej awans otrzymuje osoba z niższego miejsca na podium, która dotąd nie wywalczyła biletu do LGCT Super Grand Prix. Tak swoje odczucia opisał wyróżniony w ten sposób Beerbaum: „To jak zabranie starego psa na polowanie; czujesz zapach odrobiny krwi, jesteś podekscytowany – właśnie tak się czuję”. Multimedalista olimpijski wyraził również podziw dla w pełni zasłużonego zwycięstwa Dani, a także dodał: „Gdyby dziś rano ktoś powiedział mi, że zgarnę kwalifikację i zajmę 2. miejsce w Grand Prix, to natychmiast bym się pod tym podpisał”. Z kolei Waldman bez końca chwaliła swoją klacz Lizziemary: „Lubię myśleć, że ona jest jedną z najlepszych na świecie. Bardzo się stara i nie ma ani jednego dnia, w którym by tego nie pokazywała”. Można powiedzieć, że ta wygrana była spóźnionym prezentem ślubnym – na początku czerwca amazonka wyszła za Alana Waldmana, który jest hodowcą koni. Gospodarze mogli świętować upragniony awans Beerbauma, ale nie tylko, ponieważ pierwszą trójkę tego spotkania zamknął Christian Ahlmann (GER) & 10-letni ogier Take A Chance On Me Z (Taloubet Z – Abba Z/Aldatus Z). Niemiec już wcześniej zapewnił sobie miejsce w SGP w Pradze (podsumowanie jest dostępne TUTAJ), jednak każdy ładny występ jest na wagę złota!


Zwycięski przejazd Dani G. Waldman (ISR) & Lizziemary (Cabri d'Elle – Amanda Lear/Acord II)

Wyniki trzynastej kwalifikacji LGCT

LGCT Grand Prix, Berlin, 27 lipca

1. Dani G. Waldman (ISR) & Lizziemary – 0/0; 39,46

2. Ludger Beerbaum (GER) & Cool Feeling – 0/0; 39,81

3. Christian Ahlmann (GER) & Take A Chance On Me Z – 0/4; 38,56

4. Frank Schuttert (NED) & Queensland E – 0/4; 40,68

5. Harry Charles (GBR) & Borsato – 0/8; 39,10

6. Nicola Philippaerts (BEL) & Katanga v.H Dingeshof – 0/8; 41,63

Wyniki szczegółowe 

Lista startowa  

Plan toru 


Dani G. Waldman (ISR) & 13-letnia klacz Lizziemary (Cabri d'Elle – Amanda Lear/Acord II)Ludger Beerbaum (GER) & 11-letni wałach Cool Feeling (Cornado NRW – Lexa/Lancer II)Christian Ahlmann (GER) & 10-letni ogier Take A Chance On Me Z (Taloubet Z – Abba Z/Aldatus Z)
Ranking LGCT to ciągła walka o przejęcie tronu! Tym razem królem został Pieter Devos (BEL), który poprzednio zajmował 2. miejsce, a dotychczas panujący Ben Maher (GBR) musiał pogodzić się spadkiem na 3. miejsce. Niższe pozycje zajęli również Belg Niels Bruynseels (z 5. na 6.) i Szwed Peder Fredricson (z 4. na 7.), z kolei lepsze miejsca uzyskali Daniel Deusser (GER), Kevin Staut (FRA) oraz Maikel van der Vleuten (NED), a w przypadku Scotta Brasha (GBR) odnotowano jedynie dodatkowe punkty. W pierwszej dziesiątce pojawili się Christian Ahlmann (GER) i Bart Bles (NED), poza nią znaleźli się Marcus Ehning (GER) i Michael Duffy (IRL)


Ranking LGCT 2019 

1. Pieter Devos (BEL) – 249 

2. Daniel Deusser (GER) – 232 

3. Ben Maher (GBR) – 224 

4. Kevin Staut (FRA) – 204 

5. Maikel van der Vleuten (NED) – 197 

6. Niels Bruynseels (BEL) – 196 

7. Peder Fredricson (SWE) – 187 

8. Scott Brash (GBR) – 180 

9. Christian Ahlmann (GER) – 166 

10. Bart Bles (NED) – 159 

Ranking szczegółowy


Ludger Beerbaum (GER), Dani G. Waldman (ISR) & Christian Ahlmann (GER)


Skoczkowie nie będą musieli długo czekać na kolejną odsłonę LGCT – tym razem spotkanie odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia, a gospodarzem będzie Londyn (GBR)

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography

Konie - zobacz rodowody

Lizziemary

Take A Chance On Me Z