Festiwal Jeździecki Baborówko 2019: Polacy prowadzą!

Data publikacji: 2019-05-24
Paweł Spisak (POL) & Banderas fot. Dava Palej Timeless Photography
Paweł Spisak (POL) & Banderas podczas próby terenowej



Za nami już 2 dni zmagań w ramach długo wyczekiwanego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko (najważniejsze informacje o FJB są dostępne TUTAJ)! W tym czasie rozegrano konkursy w ujeżdżeniu (WKKW to również kros i skoki), a przypomnijmy, że w tamtym roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka zadecydowała o podwyższeniu rangi tych zawodów do 4 gwiazdek (więcej na ten temat – TUTAJ), dzięki czemu Baborówko mogło włączyć do programu (TUTAJ) konkursy kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Jak zakończyły się pierwsze zmagania? Poniżej prezentujemy podsumowanie oraz wyniki.  

Zapowiedź Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019



Festiwal Jeździecki Baborówko to wielkie święto WKKW (Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego), na które zawsze przyjeżdżają jedne z największych gwiazd tej konkurencji (listy zawodników przedstawialiśmy
TUTAJ). Tegoroczna edycja rozpoczęła się 23 maja, a zakończy 26 maja, miejsce oczywiście pozostało bez zmian – wszystkie konkursy odbędą się na terenie Pałacu Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Baborówko). W piątkowym konkursie CCIO4*-L Dressage najlepszy był Paweł Spisak (POL), który wystartował wraz z 12-letnim wałachem Banderasem (Moravia – Babilonia/Jape). 2. i 3. miejsce zajęli zawodnicy z Niemiec – Michael Jung (GER) & 11-letni wałach Fischerchipmunk FRH i Peter Thomsen (GER) & 9-letni wałach Casino 80 (Casillas – NN/NN). A jak wygląda podsumowanie pierwszej kwalifikacji do IO? Drużyna Polaków uzyskała wynik 93, dzięki czemu objęła pozycję lidera! O oczko niżej znalazła się ekipa Białorusi, a następnie Rosjan.


Mariusz Kleniuk (POL) & Winona


CCIO4*L

1. Polska – 93,0

  • Joanna Pawlak & Fantastic Frieda - 36,9
  • Mariusz Kleniuk & Winona - 34,1
  • Paweł Spisak & Banderas - 26,8
  • Paweł Warszawski & Aristo AZ - 31,3

2. Białoruś – 112,2

  • Alexander Zelenko & Verdikt - eliminacja
  • Aliaksandr Faminou & Martinie - 40,2
  • Raman Varanko & Dervish - 37,1
  • Hanna Nemtsava & Gambrinus - 34,9

3. Rosja – 114

  • Evgenia Vysotskaya & Eclair d'Amour - 51,1
  • Aleksandr Markov & Kurfustin - 30,6
  • Andrey Mitin & Gurza - 32,3



CCI3*-S Dressage part I, 23 maja

1. Johan Lundin (SWE) & Callameno – 29,0

2. Josephine Schnaufer (GER) & Viktor 107 – 29,6

3. Nadine Marzahl (GER) & Vally K – 29,7

Wyniki szczegółowe 



Jan Kamiński (POL) & Jard




CCI2*YH, 23 maja

1. Rebecca-Juana Gerken (GER) & Fame 227 – 31,4

2. Miloslav Prihoda Jr (CZE) & Eldorado – 31,8

3. Hanna Knüppel (GER) & Geke Equigrip’s Levinio – 32,5

Wyniki szczegółowe 


CCI4*-S Dressage part I, 23 maja

1. Andreas Ostholt (GER) & Corvette 31 – 27,1

2. Andreas Dibowski (GER) & FRH Butts Avedon – 28,9

3. Johan Lundin (SWE) & Mind Me – 31,5

Wyniki szczegółowe 


CCI2*-S Dressage part I, 23 maja

1. Mateusz Kiempa (POL) & Pitagoras – 24,3

2. Vanessa Bölting (GER) & Baumann’s Filou – 29,5

3. Gabriela Kozłowska (POL) & Dinin Chosen – 30,3

Wyniki szczegółowe 



Aliaksandr Faminou (BLR) & Martinie




ZK L Konkurs krajowy klasa ZK L (ujeżdżenie), 23 maja

1. Miloslav Příhoda (CZE) & Alantino – 25,9

2. Kamil Rajnert (POL) & Akropol – 29,4

2. Elmar Lesch (GER) & Catch the Cloud – 29,4

2. Justyna Kociankowska (POL) & Primavera – 29,4

Wyniki szczegółowe 


CCI2*-S Dressage, 24 maja

1. Mateusz Kiempa (POL) & Pitagoras – 24,3

2. Vanessa Bölting (GER) & Ready To Go W – 27,6

3. Leonie Kuhlmann (GER) & Hidalgo 179 – 28,0

Wyniki szczegółowe 


CCI4*-S Dressage, 24 maja

1. Andreas Ostholt (GER) & Corvette 31 – 27,1

2. Peter Thomsen (GER) & Horseware Nobleman – 27,2

3. Andreas Ostholt (GER) & Pennsylvania 28 – 28,3

Wyniki szczegółowe 



Michael Jung (GER) & Fischerchipmunk FRH




CCIO4*-L Dressage, 24 maja

1. Paweł Spisak (POL) & Banderas – 26,8

2. Michael Jung (GER) & Fischerchipmunk FRH – 26,8

3. Peter Thomsen (GER) & Casino 80 – 27,8

Wyniki szczegółowe  


CCI3*-S Dressage, 24 maja

1. Johan Lundin (SWE) & Callameno – 29,0

2. Heike Jahncke (GER) & Darboven 2 – 29,1

3. Josephine Schnaufer (GER) & Viktor 107 – 29,6

Wyniki szczegółowe 






Jutro emocje znów sięgną zenitu, ponieważ odbędzie się kolejny konkurs w ramach kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! Wspierajmy naszych reprezentatów, by w krosie nie mieli sobie równych – pomocne może być zapoznanie się z akcją KibicujemyNaszym (więcej TUTAJ).









Przydatne linki:

Oficjalna strona internetowa Festiwalu

Strona wydarzenia na Facebooku

Program dla publiczności (PDF) 

Program dla zawodników (PDF) 

Akcja KibicujemyNaszym

Niezbędnik kibica






tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography











Inspiracje

Facebook

Instagram