Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 w randze 4 gwiazdek!

Data publikacji: 2019-02-07
Oliver Townend (GBR) & Cillnabradden Evo fot. Dava Palej Timeless Photography
Oliver Townend (GBR) & Cillnabradden Evo podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2018

 

Podczas zeszłorocznego Zgromadzenia Ogólnego FEI w Bahrajnie ogłoszono, że Baborówko będzie gospodarzem eliminacji do IO 2020 (więcej informacji można znaleźć TUTAJ), a dziś znamy już więcej szczegółów na temat samych zawodów. Festiwal Jeździecki Baborówko odbędzie się w dniach od 23 do 26 maja br., co istotne – eliminacje olimpijskie zostaną rozegrane w randze 4 gwiazdek, a na miejscu nie zabraknie światowej klasy zawodników WKKW! Łączna pula nagród wyniesie 465 000 PLN (zadbał o to Roman Roszkiewicz, mecenas zawodów), dzięki czemu będą to jedne z najwyżej dotowanych zmagań WKKW na świecie.

 

Zapowiedz Festiwalu Jeździeckiego Baborowko 2018

 

4 gwiazdki wynikają ze zmiany w podziale konkursów międzynarodowych, którą w 2019 r. wprowadziła Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI). Próba terenowa dla zawodników starających się o awans do IO będzie bardzo wymagająca – dystans wyniesie ok. 6000 m, czas maksymalny 10 min, trasa do 40 skoków. Konkurs drużynowy CCIO4*-L wyłoni przyszłych uczestników IO – do Tokio pojedzie ekipa, która wywalczy 1. miejsce. Zawodnicy z grupy C (Europa Centralna i Wschodnia oraz Azja Środkowa) nie będą mieli wielu okazji do zdobycia takiego awansu, ponieważ Międzynarodowa Federacja Jeździecka wyznaczyła jedynie Baborówko oraz finał Pucharu Narodów WKKW 2019.

 

Yoshiaki Oiwa (JPN) & Calle 44

 

Najatrakcyjniejszy finansowo konkurs – CCI4*-S, zwycięzca zgarnie 100 000 PLN – na pewno znów przyciągnie gwiazdy WKKW. Organizatorzy spodziewają się, że Baborówko odwiedzą Oliver Townend (GBR) i Tim Price (NZL). W zeszłym roku Brytyjczyk i lider rankingu FEI świętował swój triumf w Baborówku (więcej TUTAJ), a Nowozelandczyk jest obecnie 3. najlepszym zawodnikiem WKKW świata.

 

Wśród innych konkursów można też wymienić: CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S dla młodych koni oraz CNC-L dla nieco mniej doświadczonych zawodników.

 

 

Przydatne linki:

Oficjalna strona Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 

Migawki z FJB 2017

Migawki z FJB 2018 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography