Festiwal Jeździecki Baborówko 2018: Oliver Townend triumfuje w CIC3*!

Data publikacji: 2018-05-29
Festiwal Jeździecki Baborówko 2018: Oliver Townend zwycięża w CIC3*
Bezkonkurencyjny Oliver Townend (GBR) & Cillnabradden Evo

 

Tegoroczna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, która odbywała się w dniach 24-27.05.2018 obfitowała w emocjonujące zwroty akcji. Więcej o całym wydarzeniu pisaliśmy m.in TUTAJ. Przez cztery wspaniałe dni 250 par z aż 13 krajów walczyło w konkursach międzynarodowych na poziomie CIC3*, CIC2*, CIC1*, CICYH1* dla koni sześcioletnich oraz w konkursie krajowym CNC L. W najbardziej wymagającym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza mogliśmy oglądać rywalizację czołowych zawodników ze świata o rekordową w historii polskiego WKKW (oraz 7 na świecie) pulę nagród finansowych.

 

Zwycięzcy CIC3*: Andreas Dibowski, Oliver Townend & Maxime Livio oraz mecenas zawodów Roman Roszkiewicz

 

Najlepszy podczas ujeżdżenia CIC3* Oliver Townend (GBR) na Cillnabradden Evo (S Creevagh Ferro – Willow Garden/King Henry), nie popełnił błędu podczas sobotniej próby terenowej, ani w czasie pokonywania trudnego parkuru w niedzielę. To pozwoliło mu utrzymać prowadzenie przez pierwsze dni oraz ukończyć z łącznym wynikiem 25,7 pkt, co oznaczało wygraną. Andreas Dibowski (GER) na klaczy FRH Corrida (Contendro I – Expo/Espri) mimo małego spóźnienia na krosie, uplasował się na drugim stopniu podium z ilością  31,6 pkt karnych na koncie. Trzeci był Maxime Livio (FRA) i Pica d'Or (Tresor Du Renom – Joyeuse Be D’or/Hurlevent) mając 33,3 pkt karne. Warto wspomnieć, że próbę terenową tego konkursu pokonało bezbłędnie i w normie czasu tylko dwóch zawodników: Oliver Townend (GBR) i Maxime Livio (FRA)!

 

Oliver Townend (GBR) & Cillnabradden Evo

  

Niestety, Nowozelandczyk Tim Price, który startował na koniu Pats Jester (Quintender – Sarnllys Helena/Kuwait Beach), stracił niecałe dwa punkty do lidera, zaliczył upadek na pozornie „prostej” przeszkodzie i nie ukończył swojego przejazdu na krosie. Wyjątkowego pecha miała także Merel Blom (NED), której podczas pokonywania próby terenowej na wałachu The Quizmaster (Albaran xx – Zarah-Maro/Casco) zerwała się wodza, gdy zawodniczka zbliżała się do ostatniej przeszkody. Mimo bezbłędnego dotychczas przejazdu, zrezygnowała z jego kontynuowania.

 

Time Price & Pats Jester podczas próby ujeżdżenia

 

Te trudne zawody ukończyły także polskie pary: Mateusz Kiempa na Lassban Radovix (Radolin – Aherlow Vixen/Castle Fox) uzyskał 50,8 pkt karnych i wysokie 12. miejsce, Artur Społowicz na koniu Poker (Efekt – Plecionka/Oregon xx)  z wynikiem 51,7 pkt karnych uplasował się na 13. miejscu, a Marta Dziak-Gierlicz na Ekologu (Dounba – Ekspansja/Veritas 6) na 20. miejscu z 79,9 pkt karnymi. 

 

Mateusz Kiempa & Lassban Radovix

 

W CIC2* wspaniały sukces odniósł Polak, Mateusz Kiempa na klaczy Libertina (Con Sherry - Libra/West), który z wynikiem 25,6 pkt karnych wygrał ten wymagający, międzynarodowy konkurs. Bardzo dobry weekend miał także Paweł Warszawski i Aristo AZ (Lordanos – Artemida/Reval), który ukończył klasę dwóch gwiazdek na czwartej pozycji mając 29,9 pkt karnych.

 

Mateusz Kiempa & Libertina

 

W klasie młodych koni CICYH1* najlepsza była Stephanie Böhe (GER) i klacz Romance P (Romanov Blue Hors – Quandela/Quando-Quando) z wynikiem 32,8 pkt karnych. Za to na trzecim stopniu podium stanęła zaledwie szesnastoletnia polska zawodniczka – Paulina Wieczorek, która wraz z klaczą Czacza (Tanos – Czurina/Turbud Quirinus) zdobyła 44,6 pkt karne. Poniżej przedstawiamy klasyfikację konkursów CIC3*, CIC2* oraz CICYH1*.

 

Stephanie Böhe (GER) & Romance P

 

Klasyfikacja końcowa Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2018

CIC3* (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Oliver Townend (GBR) & Cillnabradden Evo – 25,7
2. Andreas Dibowski (GER) & FRH Corrida – 31,6
3. Maxime Livio (FRA) & Picca d'Or – 33,3
4. Maxime Livio (RRA) & Opium de Verrieres – 34,2
5. Jörg Kurbel (GER) & Josera's Entertain You – 34,6
6. Yoshiaki Oiwa (JPN) & Calle 44 – 38,3
7. Niklas Lindbäck (SWE) & Focus Filiocus – 38,9
8. Sara Algotsson Ostholt (SWE) & Wega – 38,9

 

CIC2* (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Mateusz Kiempa (POL) & Libertina – 25,6
2. Senne Vervaecke (BEL) & Jeno – 27,9
3. Elmar Lesch (GER) & Rough Diamond – 28,9

 

CICYH1* (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Stephanie Böhe (GER) & Romance P – 32,8
2. Maxime Livio (FRA) & Clotaire de Ferivel – 35,4
3. Paulina Wieczorek (POL) & Czacza – 44,6

 

 

Dziękujemy za te dni pełne sportowych emocji i wspaniałej atmosfery, było nam niezmiernie miło być patronem medialnym tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

 

 

Przydatne linki

Niezbędnik kibica

Program oraz plan transmisji

Relacja online

Wyniki na żywo

Oficjalna strona Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2018 

Migawki z FJB 2017

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography/equista.pl

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Aristo AZ

Cillnabradden Evo

Ekolog

FRH Corrida

Lassban Radovix

Libertina

Pats Jester

Pica d'Or

Poker