4Foulee CSI4* Poznań 2019: Obsada zawodów

Data publikacji: 2019-05-24
Krzysztof Ludwiczak (POL), fot. 4Foulee CSI4 Poznań
Krzysztof Ludwiczak (POL)Poznańskie zawody 4Foulee 2019 (wcześniej stosowano nazwę CSI4* Poznań; o zmianie i konkursie na nowe logo pisaliśmy TUTAJ) przyciągnęły skoczków z wielu zakątków świata – od Kanady i Brazylii aż po Nową Zelandię i Japonię! Swoje przybycie potwierdziło ok. 230 duetów (wciąż nadchodzą nowe zgłoszenia), a do wygrania będą nie tylko pieniądze, ale i cenne punkty do rankingu FEI. Zmagania odbędą się w dniach od 7 do 9 czerwca br. na Hipodromie Wola w Poznaniu.

Zapowiedź 4Foulee CSI4* Poznań 2019
Program obejmie aż 14 konkursów (5 z nich będzie zaliczanych do światowego rankingu), a najwięcej zawodników zobaczymy w zmaganiach na poziomie CSI4* (90 skoczków z 27 krajów, w tym m.in. z Belgii, Brazylii, Chin, Finlandii, Niemiec, Izraela, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Libanu, Nowej Zelandii, Norwegii, Polski, Turcji, Norwegii, Kanady czy Meksyku), co zapowiada ostrą walkę o awans do niedzielnego Grand Prix (pula nagród wyniesie 100 000 PLN). W przypadku zawodów CSI4*, CSI1*, CSIYH oraz CSIU25 przyjęto zgłoszenia od 250 duetów, a zatwierdzono 230 par. Kto zdecydował się na przyjazd do Poznania? Oto kilka przykładów:

  • Piergiorgio Bucci (ITA)

Pierwszy zwycięzca GP podczas debiutu zawodów CSI4* w Poznaniu (2013). Włoch z pewnością ceni polskie zawody, ponieważ bierze udział w różnych zmaganiach na terenie naszego kraju, wystąpił np. w konkursie Grand Prix podczas Cavaliady w Poznaniu (2018; podsumowanie jest dostępne TUTAJ).

  • Felix Hassman (GER)

Srebrny medalista Mistrzostw Świata w Lanaken (2017) i uczestnik np. Batica Tour (2014; więcej informacji na temat zawodów można znaleźć TUTAJ).

  • Douglas Lindelöw (SWE)

W 2018 r. przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny podczas Mistrzostw Europy w Göteborgu (więcej TUTAJ).

  • Dirk Demeersman (BEL)

Uczestnik IO w Barcelonie (1992) i Atenach (2004), brązowy medalista Światowych Igrzysk Jeździeckich (2010) oraz zwycięzca Grand Prix podczas poznańskiego CSIO (2006) – zawodnik wygrał wówczas wraz z nieodżałowanym Clintonem (Corrado I – Urte I/Masetto), o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

  • Soren Pedersen (DEN)

Triumfator CSIO w Poznaniu (2008) i uczestnik Światowych Igrzysk Jeździeckich (2014).


Jeśli chodzi o Polaków, zobaczymy czołówkę rodzimych skoczków, czyli m.in.: Jarosława Skrzyczyńskiego, Adama Grzegorzewskiego, Krzysztofa Ludwiczaka czy Andrzeja Opłatka.
Pełna lista zawodników – TUTAJ.


Przydatne linki:

Strona internetowa zawodów 4Foulee 

4Foulee na Facebooku

Strona wydarzenia na Facebooku

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. 4Foulee CSI4 Poznań/Facebook


Konie - zobacz rodowody

Clinton