CSI4* Poznań 2019: Nowa nazwa zawodów!

Data publikacji: 2019-03-22
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana fot Kamila Tworkowska/Sweetieisafruit
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana podczas GP CSI4* Poznań 2018


Tegoroczne zmagania rozgrywane w czerwcu na Hipodromie w Poznaniu zachowają wszystkie znane nam elementy – bogaty program sportowy i dodatkowy, poziom CSI4*, wysoką pulę nagród oraz listy startowe pełne jednych z najlepszych skoczków z Polski i zagranicy (podsumowanie edycji 2018:
zapowiedź, program, podsumowanie Grand Prix )– nazwa CSI4* Poznań przechodzi już jednak do historii, ponieważ od teraz wydarzenie będzie odbywało się pod nazwą 4Foulee!Pierwszą rywalizację skoczków w ramach CSI4* Poznań rozegrano w 2013 r., a inicjatorem całego przedsięwzięcia był Roman Roszkiewicz, który do dziś jest mecenasem zawodów, a niedawno ufundował też nagrody dla autorów najlepszych projektów nowego logo wydarzenia. W konkursie udział mogli wziąć studenci i pracownicy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a komisja pod przewodnictwem prof. Mirosława Adamczyka z Katedry Komunikacji Wizualnej UAP uznała, że najlepsza była praca studenta Jana Ksawerego Chylińskiego, natomiast projektom Klaudii Zabłockiej i Diany Krueger przyznano wyróżnienia.


Roman Roszkiewicz i Jan Ksawery Chyliński


Organizatorem 4Foulee nadal będzie Klub Sportowy Jumping Events na Hipodromie Wola w Poznaniu, a tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca. Pula nagród wyniesie ponad 900 tys. zł, zawodnicy będą też mieli szansę na zdobycie punktów do światowego rankingu FEI oraz zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich 2020. Czeka nas mnóstwo emocji!


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe/Asia Bręklewicz, Kamila Tworkowska/Sweetieisafruit