CSI4* Poznań 2018: Wielkie odliczanie do startu!

Data publikacji: 2018-06-05
Thierry Goffinet & Artuur JH Z - fot Tomas Holcbecher

 

7 czerwca (czwartek) rozpoczną się międzynarodowe zawody na poznańskim Hipodromie Wola. Skoczkowie zawalczą o niemal 1 mln zł oraz dodatkowe punkty zaliczane do rankingu FEI.

Tak atrakcyjne nagrody zachęciły wiele zagranicznych gwiazd skoków przez przeszkody. Ogółem zobaczymy ok. 100 zawodników z 20 krajów i ponad 200 koni. Na starcie pojawi się m.in. Gulia Martinengo Marquet (ITA), która niedawno świętowała zwycięstwo swojej drużyny w Pucharze Narodów (więcej o tym TUTAJ). Swoją obecność potwierdzili też Emilio Bicocchi (ITA) – zdobywca 4. miejsca na Grand Prix CSIO5* w Calgary, Abdullah Alsharbatly (KSA) – brązowy medalista IO 2012 r., Michel Hendrix (NED) – triumfator zeszłorocznego Pucharu Narodów w Falsterbo oraz zdobywca 3. miejsca w zeszłorocznym poznańskim Grand Prix Thierry Goffinet (BEL). Oczywiście nie zabraknie polskich gwiazd – wśród nich zobaczymy m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego, Krzysztofa Ludwiczaka, Wojciecha Wojcianieca, Andrzeja Opłatka i Adama Grzegorzewskiego.

 

Wojciech Wojcianiec & Naccord Melloni

 

Emocjonujące i prestiżowe konkursy będą rozgrywane codziennie (7-10 czerwca). Warto być na bieżąco, ponieważ kolejne zmagania wyłonią listę osób zakwalifikowanych do niedzielnego Grand Prix. Po tym konkursie Roman Roszkiewicz (mecenas zawodów) zaprosi wszystkich kibiców do wspólnej fotografii ze zwycięzcą CSI4* Poznań. Cały program sportowy można zobaczyć TUTAJ.

Wśród innych atrakcji sportowych można wymienić „Bieg 4 Na Woli” – to 4 km biegu przełajowego i 4 km marszu po przepięknych ścieżkach. Swoje umiejętności zaprezentuje też gwiazda francuskiego „Mam talent” i showman, Pierre Fleury. Zapierające dech w piersiach pokazy opierają się o wzajemne zaufanie koni i człowieka, a do tego są wykonywane bez użycia siodła czy ogłowia. To jeszcze nie wszystko, bo każdy chętny będzie mógł spróbować jazdy na wielbłądzie! Dzieci znajdą moc atrakcji w specjalnie wyznaczonej strefie, w której wychowawcy Fundacji Stworzenia Pana Smolenia będą zachęcali do wzięcia udziału w grach i zabawach. Najmłodsi będą też mogli przejechać się na kucykach.

 

Pierre Fleury podczas pokazu
 

Przydatne linki:

Strona internetowa wydarzenia 

Facebook

Instagram 

Bilety na wydarzenie

 

 

fot. Tomas Holcbecher/materiały prasowe, tekst i opracowanie: equista.pl