Projekt Umowy Trójstronnej Właściciel Konia-Zawodnik-PZJ

Data publikacji: 2018-10-24
Michał Kaźmierczak & Helia van de Heihoek fot Dava Palej Timeless Photography
Michał Kaźmierczak & Helia van de Heihoek Sopot 2018

 

 

Polski Związek Jeździecki na swoje oficjalnej stronie zaprezentował projekt umowy trójstronnej pomiędzy zawodnikiem, właścicielem konia i PZJ. Dokument określa zasady członkostwa w Kadrze Narodowej.

 

Projekt Umowy Trójstronnej zawiera szczegółowe informacje na temat praw i obowiązków stron. Zawodnik m.in. zobowiązuje się do tego, że wskazany koń będzie jego jedynym wierzchowcem od momentu powołania do Kadry do ostatnich zawodów określonych w Planie. Każda niedyspozycja konia lub zawodnika musi być niezwłocznie zgłoszona i udokumentowana w określony sposób, a nieuzasadniona odmowa startu może wiązać się z odwołaniem z Kadry, jak również z obowiązkiem zwrócenia poniesionych kosztów. Proponowana umowa (dostępna w całości TUTAJ) ma obowiązywać od 2019 r.

 

W tym miejscu warto przypomnieć, że w tym roku czołowi polscy zawodnicy publikowali oświadczenia, które były odpowiedziami na działania PZJ. Michał Kaźmierczak odniósł się do faktu odwołania go z szeregów Kadry Narodowej (więcej TUTAJ), Adam Grzegorzewski przedstawił swój punkt widzenia w sprawie wydania odmownej decyzji o powołaniu go na ME (więcej TUTAJ), a Jarosław Skrzyczyński pisemnie skomentował odmowę przyznania mu dzikiej karty (więcej TUTAJ). 

 

 

 

 

 

tekst: equista.pl, materiały prasowe PZJ, fot. Dava Palej Timeless Photography