Premiowanie źrebiąt Baborówko 2018

Data publikacji: 2018-08-29

 

9 września w Ośrodku Jeździeckim Baborówko (woj. wielkopolskie) odbędzie się premiowanie źrebiąt. Wkrótce minie termin zgłoszeń (1 września), a poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat tego wydarzenia.

 

Organizatorami są Związek Hodowców Koni Wielkopolskich, Powiatowe Koło ZHKW w Szamotułach i Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, natomiast nagrody pieniężne zapewniają ZHKW i Polski Związek Hodowców Koni. Premiowanie odbędzie się w zgodzie z regulaminem funduszu hodowlanego (dostępny TUTAJ), a w programie znalazł się m.in. obowiązkowy udział hodowców, korzystających z tzw. „programu krycia klaczy ogierami ze stajni Ludgera Beerbauma”.

Jakie konie mogą wziąć udział w premiowaniu?

Zgłoszone źrebię musi być urodzone w 2018 r., wymagane jest także prawo wpisu do głównej księgi rasy wielkopolskiej i małopolskiej oraz polski koń szlachetny półkrwi. Premiowanie będzie odbywać się przy matkach źrebaków.

 

Jak zgłosić źrebaka?

Chęć udziału należy zgłosić poprzez kontakt z biurem ZHKW (nr tel. 61 425 04 33,  61 847 14 52, e-mail biuro@wzhk.pl). Boksy dla zgłoszonych i zatwierdzonych koni będą przygotowane od 8 września.

 

To nie koniec ciekawych wydarzeń w OJ Pałac Baborówko! Tydzień po premiowaniu źrebiąt odbędzie się IX Krajowy Czempionat Koni Rasy Wielkopolskiej dla klaczy i ogierów z roczników 2015 i 2016.

 

 

Przydatne linki:

Związek Hodowców Koni Wielkopolskich 

Pałac Baborówko

 

 

 

fot. Karolina Wengerek/mat. prasowe, tekst i opracowanie: equista.pl

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram