Medale polskich koni w Dubaju

Data publikacji: 2018-03-19
Emandoria (Gazal Al Shaqab - Emanda/Ecaho) hod. SK Michałów fot. Oliwia Chmielewska
Emandoria (Gazal Al Shaqab - Emanda/Ecaho) hod./wł. SK Michałów

 

W miniony weekend w Dubaju (15-17.03.2018) odbył się prestiżowy, międzynarodowy pokaz dla koni czystej krwi arabskiej, uznawany za jeden z najważniejszych na Bliskim Wschodzie. Z przyjemnością informujemy, że wyhodowane w Polsce i stanowiące własność polskiej stadniny - SK Michałów konie, wywalczyły na nim aż trzy medale.

Tytuł Czempionki Klaczy Starszych i złoto wywalczyła Emandoria (Gazal Al Shaqab - Emanda/Ecaho), a w tej samej kategorii brąz, jej stajenna koleżanka - Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb). Dodajmy, że sędziowie przyznali Emandorii złoto jednogłośnie. W Dubaju świetnie spisał się również Equator (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern), który najpierw pewnie wygrał klasę (93,2 pkt), a następnie w Czempionacie wywalczył srebro, przegrywając jedynie z mocno promowanym E.S. Harir (AJ Dinar - TF Magnum's Magic/Magnum Psyche), a pokonując m.in. użytego w Polsce og. Eden C (Enzo - Silken Sable/Genesis C) oraz wnuka Emandorii - og. Gallardo J (Emerald J - Gomera J/Ekstern). Emandoria i Galerida są dzierżawione przez egipską stadninę Al Baydaa, natomiast Equator reprezentował w Dubaju macierzystą stadninę. 

Medale michałowskich koni to nie jedyne polskie akcenty pokazu w Dubaju. Złoty medal w grupie ogierów młodszych wywalczył wnuk Kwestury - AJ Kafu, natomiast w gronie ogierków rocznych złoto przypadło wnukowi Emandorii. 

 

  

Equator (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern)

 

 

 

tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Emandoria

Equator

Galerida

Inspiracje

Facebook

Instagram