In memoriam: Armitage

Data publikacji: 2018-06-28
In memoriam: Armitage

 

22 czerwca stajnia Zuchthof Klatte poinformowała o odejściu ogiera Armitage (Argentinus – Farina/Grannus).  

Ten kasztanowaty ogier rasy oldenburskiej przyszedł na świat 23 kwietnia 1998 r., a wyhodował go Hoekstra Tjeerd. Armitage był synem legendarnego Argentinusa (Argentan I – Dorie/Duden II), najmłodszego "milionera" wśród niemieckich reproduktorów i ojca wielu utalentowanych koni skokowych i ujeżdżeniowych. Prapradziadkiem był z kolei Furioso II (Furioso – Dame De Ranville/Talisman), jeden z najlepszych reproduktorów w historii koni sportowych.

 

 

Mając tak imponujący rodowód, ujawnienie talentu było tylko kwestią czasu. Armitage rozpoczął swoją karierę sportową – jeździli na nim Rolf Moormann (GER), Marcus Ehning (GER) oraz Guido Klatte Jr. (GER). Ogier m.in. dwukrotnie brał udział Bundeschampionacie, miał też na koncie sukcesy międzynarodowe (np. Puchar Narodów). Jego skoki były technicznie doskonałe i bardzo staranne, a budowa harmonijna (mierzył 170 cm w kłębie). Był prawdziwym sportowcem, silnym, zaangażowanym i chętnie współpracującym.

 

Armitage został uznany w wielu związkach (m.in. oldenburskim, reńskim, westfalskim, KWPN oraz w Polsce), a jego potomstwo jest szczególnie cenione. Jedym z najsłynniejszych potomków ogiera jest obecnie 16-letni ogier Armitages Boy (Armitage – Kamora/Feo), na którym jeździ jeden z najlepszych włoskich jeźdźców, Lorenzo De Luca (ITA).

 

W ostatnim czasie Armitage bardzo ciężko chorował, a stan był już na tyle poważny, że właściciele konia podjęli decyzję o jego uśpieniu.

 

 

 

 

 

 

 

fot. www.klatte.de, tekst i opracowanie: equista.pl
 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Argentinus

Armitage

Armitages Boy

Furioso II

Inspiracje

Facebook

Instagram