SK Janów Podlaski już bez aukcji Pride of Poland?

Data publikacji: 2018-06-06
Pride of Poland 2015 fot. Pola Gałczyńska

 

Chyba nie ma w Polsce nikogo, kto nie znałby SK Janów Podlaski, najstarszej krajowej stadniny (powstała na początku XIX w.), którą zachwycał się cały świat. To ponad 200 lat tradycji i niemal 50 lat sprzedaży najwspanialszych rumaków czystej krwi arabskiej, czyli słynnej aukcji Pride of Poland. W ostatnim czasie media aż huczą od niepokojących informacji o SK, jak np. o odwołaniach wieloletnich i zasłużonych pracowników (więcej TUTAJ) czy kolejnych zmianach kadrowych (więcej TUTAJ). Od kilku dni mówi się o likwidacji Pride of Poland. Czy prestiżowa aukcja rzeczywiście przejdzie do historii?

 

25 maja pojawiła się informacja o wyznaczeniu daty aukcji, jednak źródłem nie była oficjalna strona internetowa Pride of Poland. Założono nową stronę i zaczęto używać nowej nazwy – Janów Podlaski Auction & Summer Sale 2018. Kilka dni później pojawił się filmik promujący to wydarzenie:

 

 

Materiał filmowy był szeroko komentowany, a SK Janów Podlaski opublikowało następującą informację:

 

Organizatorzy uprzejmie informują, o możliwości zgłoszenia koni do aukcji Summer Arabian Horse Sale w Janowie Podlaskim.Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz warunki sprzedaży zostaną przesłane bezpośrednio zainteresowanym hodowcom.

 

Kolejny wariant nazwy? W mediach publikowano różne warianty i informacje dotyczące zmieniających się miejsc wydarzenia oraz faktu kto będzie mógł w nim uczestniczyć. Chaos informacyjny i niepewność być może zakończy poniższe oświadczenie:

 

W dniu 4 czerwca br. w siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odbyło się spotkanie Prezesów Zarządów Stadnin Koni w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce, przedstawicieli Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich, Polskiego Klubu Wyścigów Konnych oraz KOWR.

Spotkanie było poświęcone organizacji tegorocznej aukcji Pride of Poland. W związku z pojawiającymi się w mediach mylnymi informacjami dotyczącymi aukcji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że nieprawdą jest jakoby aukcja w tym roku miała być odwołana. Oświadcza również, że:

1. Aukcja Pride of Poland odbędzie się w Janowie Podlaskim w dniu 12 sierpnia br.

2. 13 sierpnia br. w stadninie w Janowie Podlaskim odbędzie się letnia aukcja „Summer Arabian Horse Sale”.

3. Na aukcje „Pride of Poland - Janów Podlaski Auction” i „Summer Arabian Horse Sale” mogą zgłaszać konie także stadniny prywatne.

W celu komunikacji z mediami działa biuro prasowe aukcji. Wszelkie informacje na temat wydarzenia będzie można uzyskać pod adresem e-mail: media@janowauction.com, media@prideofpoland.com

W najbliższym czasie podamy również telefon kontaktowy do biura prasowego aukcji.

Wojciech Adamczyk

Rzecznik prasowy KOWR

 

Wygląda na to, że jednak postanowiono powrócić do pierwotnej i słynnej nazwy. Czy to koniec kryzysu?

 

 

 

 

fot.  Pola Gałczyńska/equista.pl, tekst i opracowanie: equista.pl