Rolf-Göran Bengtsson i Helgstrand Dressage ogłosili współpracę

Data publikacji: 2018-04-28
Rolf-Göran Bengtsson & Yajamila fot Dava Palej/Timeless Photography
Rolf-Göran Bengtsson & Yajamila w finale MR pod patronatem Equisty, Cavaliada Poznań 2017

 

Szwed Rolf-Göran Bengtsson jest uznawany za jednego z najlepszych skoczków na świecie, a Helgstrand Dressage to jedna z najbardziej rozpoznawalnych stacji ogierów ujeżdżeniowych. Z tego połączenia powstała firma Bengtsson & Helgstrand GmbH. Na czym tak dokładnie będzie polegała współpraca?

 

Firma Helgstrand Dressage powstała w 2008 roku, a założycielem był Andreas Helgstrand, zawodnik olimpijski (2008). Dziś jest to znana i jedna z największych stajni sprzedażowych oraz stacji ogierów, która specjalizuje się w elitarnych koniach ujeżdżeniowych. Organizowane pokazy ogierów zawsze gromadzą liczną publiczność (o zeszłorocznym pokazie pisaliśmy TUTAJ), a wśród sukcesów tego centrum sprzedaży i szkolenia uzdolnionych koni ujeżdżeniowych można wymienić zdobycie 11 medali na Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Tylko w 2017 r. Helgstrand Dressage zdobyła 3 medale: Andreas Helgstrand (DEN) & Ferrari OLD (Foundation – Hosandra/Hotline) zdobyli srebro na Longines FEI WBFSH World Breeding Dressage Championships for Young Horses, Severo Jesus Jurado Lopez (ESP) & Fiontini (Fassbinder – Rapitala/Blue Hors Romanov) wywalczyli złoto na MŚ, a w parze z  Quel Filou (Quaterback 6 – Urania/Stedinger) brąz na World Championship Ermelo. Helgstrand Dressage zatrudnia 70 osób i cały czas się rozwija – w grudniu 2017 r. ruszyła sprzedaż w Wellington na Florydzie (USA) oraz w Hagen (Niemcy). W Polsce w 2016 roku, przy ścisłej współpracy z Helgstrand Dressage powstała stacja Cichoń Stallions (wiecej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ).

 

Powstanie nowej firmy skomentował Andreas Helgstrand, właściciel Helgstrand Dressage: „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Rolf-Göranem i Evi, których znamy od wielu lat. Wierzymy, że połączenie naszego doświadczenia w skutecznej sprzedaży i wyjątkowego talentu Rolf-Görana w skokach przez przeszkody, zaowocuje stworzeniem fantastycznej oferty dla klientów, zawodników i hodowców”.

 

Andreas Helgstrand  & Ferrari OLD 

 

Rolf-Göran Bengtsson – zdobywca dwóch medali olimpijskich (2004, 2008), czterokrotny medalista Mistrzostw Europy i zwycięzca Global Championship Tour (2016) – będzie odpowiedzialny za szkolenia i rozwój koni. Szwed tak opowiedział o nowej firmie: „Naszym celem jest zbudowanie oferty sprzedażowej koni skokowych. Przede wszystkim skupimy się na jakości, skoncentrowaniu na kliencie i szerokim wyborze, stworzonym przez Helgstranda. Pod tym kątem Helgstrand Dressage jest dla nas idealnym partnerem”.

 

Bengtsson & Helgstrand GmbH  skoncentruje się na szkoleniu i sprzedaży wysokiej klasy koni skokowych. Nowa firma będzie działać w Itzehoe (Niemcy), gdzie dotąd była siedziba Rolf-Görana i jego żony Evi.

 

Rolf-Göran Bengtsson na stoisku Salonu Koński Świat, Cavaliada Poznań 2017

 

 

 

 

tekst i opracowanie: materiały prasowe, equista.pl, fot. Timeless Photography/equista.pl

 

 

 
Konie - zobacz rodowody

Ferrari OLD

Fiontini

Quel Filou OLD