Wyhodowany w Polsce ogier modelem Breyera!

Data publikacji: 2018-01-15
Empres Breyer

 

Sylwetka wyhodowanego w Polsce, konkretnie w SK Michałów, og. Empres (Monogramm - Empressa/Probat) zostanie uwieczniona przez artystów współpracujących z marką Breyer. Nowa figurka tej znanej na całej świecie firmy zostanie zaprezentowana oficjalnie w Lexington podczas Breyer Fest 2018 (13-15.07). 

Breyer produkuje figurki koni od 1957 roku, a w swoim protfolio ma modele takich końskich sław jak Secretariat, American Pharoah czy Valegro. 

Empres po udanej karierze hodowlanej (krył m.in. w SK Kurozwęki) i pokazowej w polskich barwach (występował m.in. w Aachen, zajmując 4. miejsce w klasie ogierów 11-letnich i starszych w 2006 roku) w 2012 roku został sprzedany do Kanady. Jego obecną właścicielką jest Prue Critchley. W gronie jego potomków z pewnością warto wyróżnić klacz Waresę (od Włocznia/Borek, hod. Krzysztof Goździalski), matkę m.in. Wiceczempionki Wiosennego Młodzieżowego Pokazu w Białce - kl. Wasa (WH Justice). 

Figurę og. Empres, mierzącą ok. 30 cm, można już kupić w przedprzedaży, w cenie ok. 44 Euro (+ koszty wysyłki) np. TUTAJ. Do regularnej sprzedaży model trafi w ciągu kilku nadchodzących tygodni. 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Breyer

 

Konie - zobacz rodowody

Empres