Nowe władze Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich

Data publikacji: 2017-10-17
Krzysztof Poszepczyński fot. Oliwia Chmielewska
Krzysztof Poszepczyński (pierwszy z prawej) został wybrany w sobotę nowym Prezesem PZHKA

 

14 października na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim odbyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich. Przypomnijmy, że na początku kwietnia z funkcji Prezes PZHKA zrezygnowała Anna Stojanowska, a do soboty jej obowiązki pełnił Przemysław Sawicki. 

I tak na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich wybrano Krzysztofa Poszepczyńskiego (44 głosy za, 5 wstrzymujących) - utytułowanego hodowcę i właściciela stadniny Chrcynno Pałac, a na członków zarządu Marka Błaszkiewicza, Józefa Pietrzaka, Janusza Ryżykowskiego i Longina Błachuta. Temu ostatniemu powierzono również funkcję Wiceprezesa PZHKA. W składzie Komisji Rewizyjnej znaleźli się Alicja Najmowicz i Przemysław Sawicki, utworzono również komisję ds. zmian w statucie - w jej skład weszli Henryk Ćwiertniak, Jacek Ciepluch i Przemysław Sawicki. 

Zgromadzeni delegaci nie tylko dokonali wyboru nowego Prezesa, Zarządu i Komisji Rewizyjnej, ale podjęli decyzję m.in. o zmianie wysokości składki członkowskiej oraz zadecydowali, że SK Janów Podlaski pozostanie siedzibą związku. Ustalono również, że związek będzie wspierał wszystkie pokazy koni czystej krwi organizowane w Polsce (przypomnijmy, że w 2017 roku PZHKA ufundował m.in. nagrodę dla Najlepszego Konia Pokazu podczas Młodzieżowego Pokazu w Białce). 

 

Pełna treść komunikatu jest dostępna TUTAJ

 

 

Tekst: Equista.pl, na podstawie materiałów PZHKA, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl