Zmiany w Polskim Związku Hodowców Koni Arabskich

Data publikacji: 2017-04-04
Ogierek po Pogrom SK Michałów 2017
 Ogierek po ogierze Pogrom (QR Marc - Pętla/Visbaden), SK Michałów - luty 2017 

 

W miniony weekend (1-2.04.2017) w SK Janów Podlaski odbył  się XXI Walny Zjazd Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich (PZHKA). Jak czytamy w komunikacie, zamieszczonym na oficjalnej stronie związku, w trakcie zjazdu doszło do zmian w zarządzie. 

Rezygnację z funkcji Prezesa PZHKA złożyła Anna Stojanowska (w lutym ponownie wybrana na Wiceprezydent ECAHO), a z funkcji Członka Zarządu - Jerzy Białobok oraz Tomasz Tarczyński. Rezygnacja dwóch pierwszych osób ma związek z utrzymującym się od lutego 2016 roku ostracyzmem ze strony władz, który mógłby negatywnie wpłynąć na działalność PZHKA. Zgromadzeni delegaci podjęli decyzję o pomniejszeniu składu zarządu do trzech osób - do Krzysztofa Poszepczyńskiego i Piotra Podgórnego dołączył Piotr Sawicki, który będzie pełnił obowiązku Prezesa PZHKA.

Jeszcze w trakcie obrad doszło również do zmian w Komisji Rewizyjnej - z funkcji przewodniczącej zrezygnowała Agnieszka Łępicka, a już po zakończeniu zjazdu decyzję o wycofaniu się z komisji podjął Marek Trela. 

 

źródło: Polski Związek Hodowców Koni Arabskich

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram