In memoriam: Indorado

Data publikacji: 2017-07-14
Indorado fot. VDL Stud
Indorado (Corrado I x Ahorn Z), fot. VDL, grafika equista.pl

 

W wieku 27 lat odszedł holsztyński Indorado (Corrado I x Ahorn Z), który większość kariery spędził w słynnej holenderskiej stacji VDL Stud. 

Kalibrowy syn słynnego Corrado, sam pozytywnie sprawdzony w sporcie, z powodzeniem odnalazł się w roli reproduktora, przekazując siłę i niemal nieograniczone możliwości skokowe. Jego potomkowie m.in. Eurocommerce Milano i Eurocommerce Lanapoule odnosili sukcesy w konkursach Grand Prix pod Gerco Schroderem. Polscy kibice z pewnością pamiętają siwego wał. Radetsky, na którym z powodzeniem startował Jarosław Skrzyczyński. Zadatki na dużej klasy sportowca ma również VDL Fakir, startujący pod Alesem Opatrnym (CZE). W Polsce czynny w hodowli jest Torado II - syn It's Morado, a więc po mieczu wnuk Indorado. Koń ten w swojej karierze z powodzeniem startował w konkursach do 160 cm, a obecnie pełni obowiązki reproduktora.

Ostatnie lata Indorado spędził w gospodarstwie rodziny Eefting w Rohel i nie był wykorzystywany jako reproduktor. Dzięki licznym potomkom ma jednak zapewnione miejsce we współczesnej historii hodowli koni sportowych. 

 

 

Torado II, fot. Oliwia Chmielewska

 

 

Ales Opatrny (CZE) & VDL Stud, Puchar Narodów - CSIO5* Sopot 2017
fot. Oliwia Chmielewska

 

 

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Corrado I

Indorado (Labor's VDL Indorado)

VDL Fakir