International Helmet Awareness Day 2014

Data publikacji: 2014-07-12

 

Za całą kampanią społeczną i International Helmet Awareness Day stoi Riders4Helmets, a szczególnie dwie osoby: Lyndsey White i Chad Mendell. Dziś, jak co roku 12 lipca przypada właśnie ten dzień :]

 

W każdej dyscyplinie jeździeckiej od jazdy rekreacyjnej po olimpijskie zmagania powinna towarzyszyć troska o bezpieczeństwo. Kaski jeździeckie z odpowiednimi atestami chronią głowę i potylice przed urazami oraz bardzo często ratują życie i zdrowie. Więcej o oficjalnych przepisach FEI ad. każdej z dyscyplin jeździeckich można przeczytać TUTAJ.

International Helmet Awareness Day oraz cała kampania społeczna ruszyła w 2010 roku i od tamtej pory zebrała pełne poparcie w 8 krajach na świecie i zwolenników, aż w ponad 40! Przyświeca jej hasło: Jeździj mądrze. Zawsze noś kask! (Ride smart. Always Wear a Helmet!).

W 2014 przyłączyły się do niej takie firmy produkujące kaski jak: Autare-Sellier, Champion, Charles Owen, Devon Aire, Gatehouse, GPA, International Riding Helmets, KEP Italia, Las Helmets, One K, Ovation, Samshield, Tipperary, Troxel i Unvex. 

Wszyscy producenci zabiegają o to aby spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa, a przy tym tworzyć wygodne, lekkie, bezpieczne i piękne kaski! Każdy znajdzie ten idealny dla siebie:

 

 

 

Wybrane kaski:

1. Pikeur Pro Safe Classic Helmet, ok. 850zł

2. Troxel Liberty Helmet, ok. 80$

3. KEP Cromo Air Control L Metallic Helmet, ok. 1000$

4. Samshield Premium Top CRYSTAL FABRICS Helmet, ok. 4000zł

5. Unex Suxxeed Paisley Helmet, ok. 550$

6. Dainse AIR CAP, ok. 200$

7. Casco PRESTIGEair Riding Helmet, ok. 500$

8. Charles Owen AYR8 Helmet, ok. 330$

9. KED Tara Helmet, ok. 600zł

10. Gatehouse Conquest Hat Matt Helmet, ok. 500$

 

 

photo/materiały: Riders4Helmets, fei.com, materiały prasowe

więcej na temat kampani społecznej: www.riders4helmets.com