Wieża Mocy urodziła klaczkę!

Data publikacji: 2017-05-17
SK Michałów

 

W minioną niedzielę, 14 maja w SK Michałów na świat przyszło źrebię o niezwykłym pochodzeniu. Rodzicami klaczki są: Czempionka USA - Wieża Mocy (QR Marc - Wieża Marzeń/Ekstern) i Wiceczempion USA - Ganges (Monogramm - Garonna/Fanatyk). Nowonarodzona klaczka jest zinbredowana na legendarnego wnuka Baska - og. Monogramm (Negatraz - Monogramma/Knippel), który w Michałowie poza Eksternem dał m.in. Czempionkę Świata - kl. Kwestura (od Kwesta/Pesennik), sprzedaną na aukcji Pride of Poland 2008 za 1 125 000 euro. 

 

Grafika promująca Wieżę Mocy podczas pobytu w USA

 

 

 

Na oficjalnym fanpage stadniny czytamy: 

WIEŻA MOCY urodziła pierwsze źrebię. Klaczka po michałowskim og. GANGES urodziła się w niedzielę 14 maja tuż przed północą. Gniada klaczka jest pierwszym naturalnie urodzonym potomkiem Wieży Mocy. Tym samym epoka zagranicznych embriotransferów michałowskich klaczy została nieodwołalnie zamknięta.

 

Przypomnijmy, że w 2015 roku, w Ameryce Północnej w wyniku embriotransferu urodziły się trzy córki Wieży Mocy - Wieza Noor ORA (po Hariry Al Shaqab), Wieza Bella (Pogrom) i Wieza Ahira (A Jericho). Urodzona w niedzielę klaczka jest pierwszym źrebięciem Wieży Mocy, które przyszło na świat w Polsce i jednocześnie pierwszym naturalnie urodzonym źrebięciem tej klaczy. 

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Ganges

Wieża Mocy

Wieża Orientu