W Janowie Podlaskim przyszły na świat wnuczki słynnej Pianissimy!

Data publikacji: 2016-02-12
Pianissima i Pamina fot. Oliwia Chmielewska
 Pianissima & Pamina, wrzesień 2015

 

Kiedy jesienią 2015 roku odeszła Pianissima, żałobą okrył się cały "świat arabski". Wiele pisano o przedwczesnej śmierci tej bardzo zasłużonej klaczy, a w Stanach Zjednoczonych na jej cześć ufundowano nawet specjalną nagrodę, która od teraz będzie przyznawana podczas każdego Czempionatu USA. 

Od tamtych wydarzeń minęło już kilka miesięcy i w Janowie Podlaskim rozpoczął się sezon wyźrebień. Wraz z nim na świecie pojawiły się dwie wyjątkowe klaczki, będące wnuczkami nieodżałowanej Pianissimy!

Pierwsza, 30 stycznia, urodziła się córka ogiera Pogrom i klaczy Pianova (Eden C - Pianissima), natomiast we środę, 10 lutego, dołączyła do niej kolejna klaczka - po Ascot DD od klaczy Pia (Ganges - Pianissima). Gratulujemy hodowcom i życzymy, żeby obie wnuczki Pianissimy zdrowo rosły i w przyszłości mogły kontynuować sukcesy pokazowe i hodowlane swojej słynnej babki. 

Przypominamy, że w stadninie przebywa aktualnie jeszcze jedna córka Pianissimy - roczna Pamina (po Pogrom), o której więcej pisaliśmy TUTAJ.

 

Pamina (Pogrom - Pianissima) - ostatnie źrebię nieodżałowanej Pianissimy

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Inspiracje

Facebook

Instagram