Tripla ponownie matką!

Data publikacji: 2017-06-06
Tripla z klaczką po Koh I Noor fot. Oliwia Chmielewska
 Tripla wraz z córką 

 

Niezwykłe narodziny miały miejsce w sobotę 3 czerwca. Właśnie w ten słoneczny dzień, przed południem na świat przyszła córka nowielickiej Tripli (Cabrol - Triada/Davidoff) po ogierze Hippica Koh-I-Noor (Kannan - Canta SZ/Coriano Z). 

Dlaczego niezwykłe? Otóż nowonardzona klaczka jest półsiostrą nieodżałowanej Trojki (Lavendel), klaczy na której z powodzeniem startował Antoni Tomaszewski. Zanim świetnie zapowiadającą się karierę przerwała kontuzja klaczy, para zdążyła wystartować w Mistrzostwach Świata - Lexington 2010, oraz Mistrzostwach Europy w Madrycie, udanie reprezentowała też Polskę w konkursach Pucharów Narodów w tzw. Superlidze (2010). Co więcej w sporcie (do poziomu konkursów krajowych Dużej Rundy włącznie) z powodzeniem startowała również sama Tripla.

 

Dwudniowa córka Tripli i ogiera Hippica Koh-I-Noor 

 

Urodzone w sobotę źrebię jest trzecim potomkiem Tripli. Ojcem klaczki jest oldenburski Hippica Koh-I-Noor, wyhodowany w Gestuet Lewitz (czyli tam gdzie urodził się m.in. Crazy Quick), syn fenomenalnego Kannana i córki Coriano, sam z powodzeniem startujący w międzynarodowych konkursach skokowych.

Choć Tripla ma obecnie 21 lat znakomicie zniosła ciążę, a poród był błyskawiczny i bez komplikacji. Jak powiedziała nam hodowczyni źrebięcia - Barbara Skorupa młodziutka klaczka będzie zapisana do księgi Zangersheide, a w przyszłości ma rozpocząć karierę sportową w stajni doświadczonych polskich skoczków. Trzymamy kciuki!

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Hippica Koh-I-Noor

Tripla

Trojka