Michałowska Galerida wydzierżawiona przez Al Baydaa Stud

Data publikacji: 2017-05-12
Galerida fot. Pola Gałczyńska
 Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb), Narodowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej - SK Janów Podlaski 2016 

 

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej SK Michałów jedna z wychowanek stadniny - Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb) została wydzierżawiona do Al Baydaa Stud. Klacz wyjechała do treningu i wkrótce ma wystąpić na ważnych europejskich pokazach. Pierwszym przystankiem ma być francuskie Menton, gdzie w dniach od 1 do 2 lipca odbędzie się Mediterranean and Arab Countries Arabian Horse Championship. Klacz będzie pokazywał Raphael Curti - znany trener prowadzący stajnię Privilege Arabian zlokalizowaną w Belgii. 

Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb) urodziła się w 2013 roku. Jako roczniaczka, podczas Narodowego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce, wywalczyła tytuł Czempionki Klaczy Młodszych, a jesienią 2016 roku w Lier (Belgia) do swojej kolekcji tytułów "dołożyła" brązowy medal Czempionatu Europy. Informując o dzierżawie klaczy warto zwrócić uwagę na jej niezwykle cenny rodowód. Po mieczu jest ona wnuczką legendarnego WH Justice, a co więcej jej matka - Galilea to Czempionka Świata z roku 2005. Galerida reprezentuje linię żeńską Gazella or.ar., a dokładnie sublinię założoną przez klacz Gastronomia (Marabut - Ofirka/Ofir) ur. 1946, z której wywodzą się ponadto takie konie jak Czempionka Polski 2006 - Gaskonia (Probat - Gizela/Palas), Wiceczempion USA - Ganges (Monogramm - Garonna/Fanatyk) czy Czempion Polski 2006 - Gaspar (Emigrant - Gaskonia/Probat).

Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli informować o międzynarodowych sukcesach tej niezwykle dobrze się zapowiadającej, młodej klaczy.  

Przypomnijmy, że zimą 2017 roku w dzierżawę do Wielkiej Brytanii wyjechał syn Pingi - Pistolero (Kahil Al Shaqab), o czym pisaliśmy TUTAJ

 

 

 

źródło: SK Michałów, fot. Pola Gałczyńska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Galerida

Galilea