Kolejna, polska edycja AES Stallion Grading 26.01.2017, KJ Salio

Data publikacji: 2016-12-28
AES styczeń 2017
Holsztyński Chepettano (Chepetto x Calido I) wł. Wechta Equestrian - jeden z uznanych ogierów październikowej licencji 

 

Już 26 stycznia w nowoczesnym ośrodku KJ Salio w Besiekierzu Rudnym k/Łodzi odbędzie się kolejne uznawanie ogierów do księgi Anglo European Studbook. Przed komisją będą mogły stanąć zarówno młode, jeszcze niezajeżdżone ogiery z rocznika 2014, jak i starsze startujące już w zawodach*. Każdy z kandydatów do uznania zostanie zaprezentowany najpierw na płycie, a następnie w skokach luzem/pod siodłem lub w przypadku ogierów ujeżdżeniowych - w ruchu pod siodłem. Styczniowy termin uznawania daje szanse na uznanie ogiera jeszcze przed zbliżającym się sezonem hodowlanym.

Oficjalne uznawanie ogierów do księgi AES odbędzie się w Polsce już drugi. Pierwsze wydarzenie tego typu miało miejsce w październiku, w Akademii Verso La Natura w Warniku k/Szczecina. Szerszą relację prezentowaliśmy TUTAJ

 

Jak zgłosić ogiera do udziału?

Aby zgłosić ogiera do udziału w uznawaniu AES w Salio należy wejść na stronę internetową wydarzenia i zarejestrować się. W razie problemów zachęcamy do kontaktów z organizatorem pod nr 501 005 900.

 

Selekcja Anglo European Studbook

Selekcja opiera się przede wszystkim na podstawie wyników sportowych oraz rodowodu. Na dzień dzisiejszy ogier uznany przez AES może legitymować się jednym z czterech rodzajów licencji:

  • Registered - ogier może kryć klacze tylko i wyłącznie swojego właściciela, w ilości max. 10 rocznie
  • Licensed - ogier może kryć 30 klaczy rocznie
  • Approved & Approved Elite - licencja przyznawana wyłącznie ogierom z karierą sportową i lub hodowlaną, ogier z taką licencją może kryć klacze bez ograniczeń

 

Ambasadorzy AES

Nic tak nie promuje hodowców i ksiąg stadnych jak wysokiej klasy konie sportowe z powodzeniem startujące w najtrudniejszych konkursach. Najlepsze i najbardziej rozpoznawalne obecnie wierzchowce zbierające punkty rankingowe dla Anglo European Studbook to:

  • og. Argento (Arko III - Flora May/Gasper) - 1. miejsce Grand Prix CSI5* St Tropez 2016, 1. miejsce Grand Prix Longines Masters of Los Angeles 2015, 1. miejsce Grand Prix Longines Masters of , John Whitaker i Argento to aktualnie 2. para rankingu światowego FEI/WBFSH
  • kl. Molly Malone (Kannan - Jannini/Cavalier) - startująca z powodzeniem pod młodym Irlandczykiem, Bertramem Allenem - w 2014 roku 7. para Mistrzostw Świata, Caen, zwyciężyła również w konkursie PŚ CSI5*-W w Weronie. Aktualnie 23. pozycja w rankingu FEI/WBFSH.

 

 Bertram Allen & Molly Malone, fot. Oliwia Chmielewska

 

 

Anglo European Studbook w Polsce

Anglo European Studbook została zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, ale swoim zasięgiem obejmuje całą Unię Europejską, a od 2015 roku działa w Polsce jej oficjalne przedstawicielstwo - AES Polska.

 

 

Powiązane linki

 

*Ze względu na początek roku wysokości nie będą mocno windowane w górę

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Argento

Molly Malone V