Dziś wieczorem, czasu lokalnego, poznaliśmy najlepszych zawodników Longines Global Champions Tour 2016. Do walki w ostatnim, piętnastym konkursie Grand Prix przystąpiło 41 zawodników, w tym prowadzący w rankingu - Rolf Goran Bengtsson (GER) na Casall ASK oraz wiceliderka - Edwina Tops-Alexander (AUS), która w Katarze wystartowała na klaczy Lintea Tequila. Podobnie jak inne konkursy Grand Prix LGCT, także ten rozegrano konkurs dwunawrotowy z rozgrywką.
Już w pierwszym nawrocie nie brakowało emocji. To w jego trakcie szansę na awans w rankingu końcowym pogrzebał nie tylko Bertram Allen (IRL), ale również wiceliderka Edwina Tops-Alexander, która miała dwie zrzutki. Świetne, bezbłędne przejazdy zaprezentowali m.in. Laura Kraut (USA), Meredith Michaels-Beerbaum (GER) czy wreszcie lider LGCT - Rolf Goran Bengtsson. I to właśnie Rolf sięgnął po zwycięstwo w Grand Prix, pokonując sześciu innych zawodników, którzy przystąpili do rozgrywki. W świetnym wystepie w Doha partnerował mu 17-letni, holsztyński ogier Casall ASK (Caretino x Lavall I). Drugie miejsce, z czasem zaledwie 0,4 s gorszym wywalczył sobie reprezentant Niemiec - Daniel Deusser na First Class van Eeckelghem (Balou du Rouet x Feinschnitt I van de Richter), natomiast trzecie - jego rodaczka - Meredith Michaels-Beerbaum na Fibonacci (For Feeling x VDL Corlando). Trzeba przyznać, że w dzisiejszym konkursie Grand Prix znakomicie spisali się nasi zachodni sąsiedzi. Poza Danielem Deusserm i Meredith Michaels-Beerbaum w rozgrywce znaleźli sie jeszcze Janne Friederike Meyer (6.) i Christian Ahlmann (7.). Wyniki Grand Prix LGCT Doha 2016 poniżej.
Fantastyczny tryumf Bengtssona przypieczętował jego końcowe zwycięstwo w rankingu Longines Global Champions Tour 2016. Warto przy okazji podkreślić, że Rolf Goran Bengtsson i Casall ASK nie pierwszy raz znaleźli się w czołówce finałowym zestawieniu LGCT. W 2014 kiedy po tytuł sięgnął Scott Brash Rolf zajął drugie miejsce, a rok temu gdy wygrywała Luciana Diniz był trzeci. Za każdym razem dosiadał swojego podstawowego konia - holsztyńskiego reproduktora Casall ASK. Drugie miejsce i srebrny medal LGCT 2016 wywalczyła Edwina Tops-Alexander, a brąz - aktualny lider Longines Ranking - Christian Ahlmann. Dzięki dobrej postawie w finale, do czołowej piątki awansował Harrie Smolders (NED). Ranking szczegółowy jest dostepny poniżej - do końcowej klasyfikacji zaliczono osiem najlepszych wyników każdego z zawodników. W zakończonym dziś sezonie LGCT punkty zdobywało aż 88 zawodników.
Longines Global Champions Tour 2016 - Ranking końcowy
Rolf Goran Bengtsson & Casall ASK - 7. miejsce Grand Prix LGCT Rzym 2016
#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 658px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);" data-instgrm-version="7">#F8F8F8; line-height: 0; margin-top: 40px; padding: 50.0% 0; text-align: center; width: 100%;">