Korung Związku Holsztyńskiego 2016: Wyniki

Data publikacji: 2016-11-05
Uriko fot. Holsteiner Verband

 

Od 3 do 5 listopada w Neumunster (Niemcy) odbywał się Korung Związku Holsztyńskiego. Przed komisją stanęło 57 z 60 zakwalifikowanych ogierów, a pozytywny werdykt komisji uzyskały 23 z nich. Sześć z nowouznanych ogierów otrzymało dodatkowo premie. Właśnie spośród tych wyróżnionych komisja wybrała zwycięską trójkę. Tytuł najlepszego ogiera tegorocznego uznawania przyznano synowi holenderskiego Uriko (Untouchable x Lavito) - og. Unlimited od klaczy Utopia V po Casall, którego babka dała aż trzy uznane ogiery: Lasino (Landgraf I) oraz Limoncello I i II (Lorentin I). Hodowcą Unlimited jest Klaus Thiedemann, a właścicielem - Związek Holsztyński. 

Drugie miejsce i tytuł Reservsieger przypadł w udziale innemu wnukowi Casalla - og. Christer (Connor x Singulord Joter). Ten dynamiczny i efektowny koń, wyhodowany przez Carmen Eissfeldt, a stanowiący własność Harma Thormalena, pochodzi z dokładnie tej samej rodziny żeńskiej co Contendro I i II czy słynna Corradina. 

Zaszczytny tytuł II Reservsieger komisja przyznała ogierowi Clarksville (Cascadello I x Canto). Podobnie jak Christer jest on po mieczu wnukiem og. Casall. Urodziwy i bardzo gumowy w skoku Clarskville niemal od początku należał do faworytów publiczności. 

 

 

Unlimited (Uriko x Casall)

 

Korung Holsztyński 2016 - ogiery premiowane

 

 Zwycięzca Korungu Holsztyńskiego 2016 - Unlimited (Uriko x Casall)

 

 Wicewycięzca Korungu Holsztyńskiego 2016 - Christer (Connor x Singulord Joter)

 

II Wicewycięzca Korungu Holsztyńskiego 2016 - Clarksville (Cascadello I x Canto)

 

Podobnie jak w kilku ostatnich latach najwięcej nowouznanych ogierów pochodziło po ogierze Casall (Caretino x Lavall I). Ten ceniony sportowiec i reproduktor to obecnie największa chluba Związku Holsztyńskiego. W tym roku do grona jego uznanych synów dołączyło 5 młodych ogierów. Komisja uznała również po dwóch synów Cascadello I (Casall x Clearway), Diamant de Semilly (Le Tot de Semilly x Elf III) oraz Quiwi Dream (Quidam de Revel x Contender). Pozytywną opinię uzyskał również syn ogiera pełnej krwi angielskiej Fragonard xx, a także potomkowie takich ogierów jak Dinken (Diarado x Cassini I), Diarado czy Zirocco Blue. 

Omawiając wyniki uznawania nie sposób nie zauważyć dominacji rodów C1 i C2. Aż 12 ogierów wywodziło się z rodu Cor de la Bryere bądź Cottage Son xx. Nie uznano natomiast ani jednego ogiera z niegdyś tak popularnego rodu ogiera Ladykiller xx. Lista wszystkich uznanych ogierów jest dostępna poniżej. 

 

Pozostałe ogiery uznane

 

Tradycyjnie w trakcie uznawania w Neumunster odbyły się aukcje. Licytowano zarówno ogiery uczestniczące w korungu (uznane jak i nieuznane) jak również konie wierzchowe. Linki do wyników aukcji są dostępne poniżej. 

 

Powiązane linki: 

 

fot. Holsteiner Verband