Nowy Prezes w Stadninie Koni Michałów

Data publikacji: 2016-09-29
Emira fot. Oliwia Chmielewska

 

To nie koniec zmian kadrowych w polskich stadninach koni czystej krwi arabskiej. Wczoraj wyłoniono nowego Prezesa SK Michałów.

Po niespodziewanym odwołaniu Jerzego Białoboka, w lutym br jego obowiązki pełniła Anna Durmała. Niedawno Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła konkurs na to stanowisko, a z czterech chętnych trójka spełniła wymagania formalne. Byli to Wojciech Janowski, Ryszard Pazera i Maciej Paweł Grzechnik. Dwaj pierwsi kandydci wcześniej przystąpili do konkursu na stanowisko Prezesa SK Janów Podlaski, ale decyzją ANR to Maciej Paweł Grzechnik pokieruje SK Michałów - największą stadniną koni czystej krwi w Polsce. 

Kim jest Maciej Paweł Grzechnik? To absolwent Zootechniki UWM w Olsztynie, który w 2000 roku obronił doktorat. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony interenetowej uczelni jego praca nie była jednak poświęcona koniom, a temat brzmiał: Zastosowanie paszy granulowanej w żywieniu lisów polarnych.

Nowy Prezes SK Michałów ma jednak pewne doświadczenie z hodowlą koni - dokładnie tych rasy trakeńskiej. Jest on upoważniony przez Związek Trakeński w Polsce do opisu koni, a w okresie od sierpnia 2007 do marca 2008 roku był członkiem zarządu SK Liski, był również zaangażowany w akcję SOS dla Stad - w 2007 roku w miesięczniku Koń Polski ukazał się artykuł jego autorstwa - KLIK. Wiosną br Maciej Paweł Grzechnik wszedł w skład Rady ds Hodowli Koni.

W trosce o dobry byt polskich stadnin wyrażamy nadzieję, że nowy prezes nie przyczyni się do pogłębienia kryzysowej sytuacji jaka panuje obecnie w hodowli koni czystej krwi arabskiej. 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl
 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram