Romanov, Comme Il Faut i Singular La Silla uznane w księdze KWPN!

Data publikacji: 2016-05-15
Bertram Allen & Romanov fot. Oliwia Chmielewska
 Bertram Allen & Romanov, LGCT Antwerpia 2016

 

Znana ze ostrej selekcji księga KWPN, przyznała ostatnio licencje hodowlane trzem, sprawdzonym w sporcie ogierom. Prawo krycia uzyskały: Comme Il Faut, Singular LS La Silla i Romanov - sylwetki całej trójki przybliżamy poniżej. 

 

Comme Il Faut (Cornet Obolensky - Ratina Z/Ramiro Z)

Rodziców ogiera Comme Il Faut nie trzeba reklamować. Zarówno jego ojciec, Cornet Obolensky, jak i matka - legendarna Ratina Z, z powodzeniem startowali w najpoważniejszych konkursach skokowych na świecie. Oboje świetnie spisywali się także w hodowli. Dość powiedzieć, że Cornet Obolensky to ojciec takich koni jak Cornado NRW (Marcus Ehning), Cornado II (Christian Ahlmann) czy Cornet d'Amour (Daniel Deusser), natomiast Ratina Z  to matka takich uznanych ogierów jak Rex Z czy Crown Z. 

Reprezentujący księgę westfalską Comme Il Faut urodził się w 2005 roku. Jako 5-latek wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata Młodych Koni. Od kilku sezonów z powodzeniem startuje w międzynarodowych konkursach skoków, pod reprezentantem Niemiec - Marcusem Ehningiem. Para ma na swoim koncie już kilka sukcesów m.in. 2. miejsce w Grand Prix CSI5* Knokke Hippique.

Comme Il Faut jest w tej chwili uznany w kilkunastu związkach hodowlanych m.in.: Hanowerskim, Westfalskim, OS, Zangersheide i ma już uznanych synów. Jeden z nich Comilfo Plus Z kryje w renomowaniej Stadninie Zangersheide. 

Rodowód

 

Marcus Ehning & Comme Il Faut, CHIO Rotterdam 2015 

 

 

Singular LS La Silla (Fergar Mail - Sybele/Stakkato)

Urodziwy, chwytający za oko Singular LS La Silla to kolejny koń ze stajni Marcusa Ehninga. Ten dysponujący ogromnymi możliwościami skokowymi, choć jednocześnie niełatwy do jazdy ogier, jest synem francuskiego reproduktora Fergar Mail znany jako Chapultepec la Silla (Laudanum xx x Alme Z) i klaczy Sybelle po sprawdzonym, hanowerskim Stakkato. Singular LS La Silla urodził się w Meksyku, w stadninie La Silla i jest zapisany do księgi SLS (Studbook La Silla). 

Marcus Ehning startuje na ogierze Singular LS La Silla od 2013 roku. W 2015 r. para zajęła m.in. 3. miejsce w konkursie kwalif. Pucharu Świata w Bordeaux

Rodowód

 

 

 

Romanov (Heartbreaker - Narzisse/Fedor)

Ostatnim z nowouznanych ogierów jest Romanov. Syn Konia Roku KWPN 2015 - og. Heartbreaker i klaczy Narzisse/Fedor, zapisany do księgi KWPN. Urodziwy kasztan, zachwyca kondycją i refleksem mimo skończonych 18-lat!

Ogier ten startuje na międyznarodowych arenach od 2008 roku , ale spektaktularne sukcesy odnosi odkąd zaczął na nim młody irlandzki zawodnik - Bertram Allen. Para ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w konkursie PŚ w Bordeaux w 2015, 1. miejsce w konkursie Prix Hermes Sellier podczas CSI5* Grand Palais w Paryżu (2016) czy 2. miejsce w konkursie 155 cm LGCT Antwerpia 2016. 

Romanov krył już m.in. Wielkiej Brytanii i Irlandii - pierwsi jego potomkowie startują z powodzeniem w konkursach międzynarodowych. 

Rodowód

 

Bertram Allen & Romanov, 2. miejsce w jednym z konkursów LGCT Antwerpia 2016

 

 

 
fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Inspiracje

Facebook

Instagram