Zambesi i I'm Special de Muze uznane w Związku Hanowerskim

Data publikacji: 2016-11-22
I'm Special de Muze fot. Team Nijhof
 I'm Special de Muze

 

Związek Hanowerski, to jeden z najpotężniejszych związków hodowlanych na świecie. Konie wpisane do jego ksiąg z powodzeniem startują zarówno w skokach przez przeszkody (obecnie choćby Fit For Fun, wcześniej m.in. Ratina Z czy For Pleasure) oraz w ujeżdżeniu (Desperados). Swoją pozycję w światowej hodowli rasa hanowerska zawdzięcza przede wszystkim starannej selekcji. 

W sezonie 2017 hodowcy koni tej rasy będą mieli okazję wykorzystać dwa nowe ogiery, uznane niedawno przez związek, na podstawie ich wyników sportowych oraz potomstwa. Mowa o wyhodowanym w Holandii Zambesi (Heartbreaker x Calvaro Z) oraz belgijskim I'm Special de Muze (Emerald x Nabab de Reve). Sylwetki obu nowouznanych ogierów przybliżamy poniżej. Oba wymienione ogiery stacjonują w holenderskiej stacji Team Nijhof. 

 

I'm Special de Muze, ur. 2008, rasa: BWP

  

 I'm Special de Muze
 BWP, 2008

 Emerald
 BWP, 2004

 Diamant de Semilly   Le Tot de Semilly
 Venise des Cresles v. Elf III
 Carthina Z
  
 Carthago Z
 Tanagra S v Lys de Darmen

 Walnut de Muze
 BWP, 1999

 Nabab de Reve  Quidam de Revel
 Melodie En Fa v. Artichaut
 Querly Chin  Chin Chin
 Kerli v. Pachat

 

Urodzony w 2008 roku I'm Special de Muze imponuje zarówno rodowodem jak i talentem skokowym. Jego ojciec Emerald van Ruytershof (Diamant de Semilly x Carthago) - z powodzeniem startuje w konkursach Grand Prix na zawodach rangi 5* (1. miejsce PŚ Waszyngton 2015, 1. miejsce PN CSIO5* Aachen i CSIO5*Gijon 2013), podobne doświadczenie w sporcie ma też jego matka - Walnut de Muze (Nabab de Reve x Chin Chin). Jeśli dodamy, że dziadkiem I'm Special de Muze jest ogier nr 1 w rankingu WBFSH - Diamant de Semilly, a matka pochodzi z doskonałej rodziny Querly Chin (wywodzą się z niej takie konie jak Querlybet Hero czy Ensor de Litrange LXII), która sama chodziła konkursy Grand Prix to trudno się dziwić zainteresowaniu jakie wzbudza ten ogier. I'm Special de Muze sam z powodzeniem startuje w konkursach skokowych i ma na koncie liczne zwycięstwa w konkursach dla młodych koni. 

Mimo młodego wieku I'm Special de Muze został już dość szeroko wykorzystany w hodowli i na dzień dzisiejszy ma już czterech uznanych synów.

Cena nasienia: 1000 euro*

 

I'm Special de Muze & Zoi Snels (NED) - CSI3* Herning 2016

 

 

Zambesi, ur. 2004, rasa: KWPN

 

 

 Zambesi
 KWPN 2004

 Heartbreaker
 KWPN 1989

 Nimmerdor  Farn
 Ramonaa v. Koridon xx
 Bacarole
  
 Silvano Z
 Orchidee v. Uppercut xx

 Calanda Z
 Z, 1999

 Calvaro Z  Caletto I
 Rixa v. Capitol I
 Alanda  Le Mexico
 Rolanda v. Kartouche

 

Podobnie jak I'm Special de Muze, również Zambesi może poszczycić się doskonałym pochodzeniem i duzym potencjałem skokowym. Jego ojcem jest legendarny Heartbreaker (pisaliśmy o nim szerzej TUTAJ), natomiast matką klacz Calanda Z po bardzo utalentowanym Calvaro Z. Oboje rodzice z powodzeniem startowali w konkursach klasy Grand Prix i potomstwo obojga również z powodzeniem radzi sobie w konkurencji skoków przez przeszkody. Półsiostra Zambesi - Quilanda Z (Quinar) z powodzeniem startuje w konkursach skokowych na poziomie 140 cm. Sam Zambesi z powodzeniem startuje w konkursach 145 cm.

Zambesi ma już kilkaset sztuk potomstwa - w tym 5 uznanych synów. W Polsce został wykorzystany m.in. w Stadninie Koni Nad Wigrami. 

 

Cena nasienia: 1250 euro*

 

 

 

 

*Podane ceny nasienia dotyczą sezonu 2016 i w sezonie 2017 mogą ulec zmianom

 

 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Team Nijhof

 

Konie - zobacz rodowody

I'm Special de Muze

Zalanta (Zambesi TN)

Inspiracje

Facebook

Instagram